Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Apple"

Sia ndez eventin prezantues të “Apple”

    Sia ndez eventin prezantues të “Apple”

Artistja australiane  publikoi ditën e martë këngën dhe videoklipin e saj më të ri, të titulluar “The Greatest”. Për ta performuar për herë të parë projektin e saj më të

Lexo me Shume

KE: “Apple” duhet t’i paguajë Irlandës 13 miliardë euro

    KE: “Apple” duhet t’i paguajë Irlandës 13 miliardë euro

Komisioni Europian ka vendosur që “Apple” duhet t’i shlyejë Irlandës 13 miliardë euro të prapambetura. Ky vendim është marrë pas një hetimi 3-vjeçar, nga i cili ka rezultuar se përfitimet

Lexo me Shume

Google shfrytëzon Apple për reklamat e tij

    Google shfrytëzon Apple për reklamat e tij

Apple është përzgjedhur nga dy konkurrentet e saj më të mëdha. Mësohet se Google dhe Microsoft (MSFT Tech30) janë duke përdorur disa nga mekanizmat e Apple-it (AAPL, Tech30) për të

Lexo me Shume

Apple kërkon të blejë “Jay Z”-në për 100 milionë $

    Apple kërkon të blejë “Jay Z”-në për 100 milionë $

Apple është një nga konkurrentët më të fuqishëm në tregun muzikor, bashkë me Spotify, Pandora dhe së fundmi Tidal. Sipas burimeve brenda Apple, kjo e fundit është në bisedime për

Lexo me Shume

Vetëvritet 25-vjeçari, punonjës i “Apple”

    Vetëvritet 25-vjeçari, punonjës i “Apple”

Një punonjës i kompanisë Apple në Kaliforni, ka kryer vetëvrasje. 25 vjeçari është gjendur i pajetë në selinë në Kupertino, Kaliforni, të kompanisë telefonike.  Sipas zyrës së shërbimit mjeko-ligjor, Edward

Lexo me Shume

Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

    Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

Nga 1 korriku deri më 31 dhjetor të vitit 2015 ka pasur një rritje të madhe të kërkesave për kompaninë Apple nga ana e qeverisë amerikane. Ky informacion jepet nga

Lexo me Shume

Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

    Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

Më në fund të gjithë përdoruesit e Apple do të kenë mundësinë të fshijnë aplikacionet që janë të vendosura aty nga vetë kompania që prej instalimeve të softwareve. Sado të

Lexo me Shume

Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

    Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

Paraqitja (dizanji) ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Të dy celularët kanë një bazë të ngjashme dizenjimi nga seritë parardhëse të dy kompanive, por sigurisht janë bërë rregullime

Lexo me Shume

FBI “thyen” Apple-n!

  FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San

Lexo me Shume