Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "APEL"

U arrestua se punonte në magazinën e drogës, i vëllai: Jemi jetimë! Lirojeni, punonte për të na shkolluar

    U arrestua se punonte në magazinën e drogës, i vëllai: Jemi jetimë! Lirojeni, punonte për të na shkolluar

Një ditë pas arrestimit të 18-vjeçarit Besmir Vathi, i cili u vu në pranga bashkë me të tjerë persona pas kontrollit të ushtruar në një magazinë droge në Fushë-Krujë, i

Lexo me Shume

Lu – të inkriminuarve në politikë: Do të përfundoni në burg!

    Lu – të inkriminuarve në politikë: Do të përfundoni në burg!

I pranishëm në konferencën e qendrës “Marshall”, ambasadori amerikan Donald Lu është shprehur lidhur me reformën në drejtësi, që shpreson të zgjidhë pandëshkueshmërinë, pasi situata në Shqipëri paraqitet shumë e

Lexo me Shume

Maturantët kundër MAS-it, eventi në Facebook i protestës fshihet për shkaqe të panjohura

    Maturantët kundër MAS-it, eventi në Facebook i protestës fshihet për shkaqe të panjohura

Maturantët e këtij viti bënë të ditur gjatë ditës së sotme zhvillimin e një proteste ditën e nesërme përpara Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit, për të shfaqur haptazi pakënaqësitë lidhur

Lexo me Shume

Merkel: Islamofobia, e papranueshme! Turqit që jetojnë në Gjermani të jenë besnikë

    Merkel: Islamofobia, e papranueshme! Turqit që jetojnë në Gjermani të jenë besnikë

Në një intervistë për kanalin gjerman “ARD”, kancelarja gjermane Angela Merkel e ka cilësuar si të papranueshme vendimin e disa shteteve europiane për të refuzuar refugjatët myslimanë. Ajo bëri thirrje

Lexo me Shume

OKB: Katastrofë e pashembullt humanitare në Aleppo! Nevojitet armëpushim

    OKB: Katastrofë e pashembullt humanitare në Aleppo! Nevojitet armëpushim

Në konferencën mujore  zhvilluar këtë të hënë, Shefi për Ndihma i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Stephen O’Brien, paralajmëroi se Siria është përfshirë nga kriza humanitare më e thellë e kohës

Lexo me Shume

Përurohet këndi i lojërave përballë Presidencës, Veliaj: Të heqim barrierat që na pengojnë jetën në komunitet

    Përurohet këndi i lojërave përballë Presidencës, Veliaj: Të heqim barrierat që na pengojnë jetën në komunitet

Një tjetër kënd lojërash është shtuar për fëmijët, me qëllim argëtimin e tyre. Ditën e sotme, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka përuruar këndin e tretë të lojërave,

Lexo me Shume

Vlahutin për reformën në drejtësi: Punë raskapitëse, të nisë hetimi

    Vlahutin për reformën në drejtësi: Punë raskapitëse, të nisë hetimi

Ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, e ka cilësuar si raskapitëse punën e bërë për miratimin e reformës në drejtësi. Në një intervistë për “Deutche Welle”, ambasadorja shprehet se

Lexo me Shume

BE-politikës shqiptare: Respektoni angazhimin për “Drejtësinë”

    BE-politikës shqiptare: Respektoni angazhimin për “Drejtësinë”

Teksa deputetët kanë nisur t’i drejtohen Kuvendit ku për pak nis seanca plenare, në të cilën do jenë të pranishëm edhe ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin, BE ka kërkuar

Lexo me Shume

KMSH apel politikës shqiptare: Të arrihet konsensusi për reformën në drejtësi

  KMSH apel politikës shqiptare: Të arrihet konsensusi për reformën në drejtësi

Një ditë përpara vendimit final lidhur me çështjen më të diskutuar, atë të reformës në drejtësi, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë apelon

Lexo me Shume

Ambasadori Lu: Njerëz të fuqishëm kanë frikë, është koha për të vendosur

  Ambasadori Lu: Njerëz të fuqishëm kanë frikë, është koha për të vendosur

Vetëm dy ditë përpara 21 korrikut, datë kur politika shqiptare do të marrë vendimin për reformën në drejtësi, ambasadori i

Lexo me Shume

Aplikimet për pasaporta, zyrat e shërbimit hapur dhe të shtunave

  Aplikimet për pasaporta, zyrat e shërbimit hapur dhe të shtunave

Me qëllim përballimin e fluksit të kërkesave për pajisjen me dokumente identiteti, Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim me

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

  Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

Komisioneri i Bashkimit Europian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johannes Hahn, i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të gjejë sa

Lexo me Shume

Vetëdeklarimi, Harito: 20,000 punonjës rrezikojnë të shkarkohen

  Vetëdeklarimi, Harito: 20,000 punonjës rrezikojnë të shkarkohen

Ministrja për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito, foli ditën e sotme për procesion e vetëdeklarimit në administratë. Gjatë deklaratës

Lexo me Shume

Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

  Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim konsultativ me banorët për projektin e sheshit “Skënderbej”. Ai

Lexo me Shume

Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

  Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, eurokomisioneri Johanes Hahn dha mesazhet e tij në konferencën e përbashkët për shtyp me

Lexo me Shume

Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Orët në vijim dhe dita e nesërme pritet të karakterizohen nga reshje të dendura shiu referuar parashikimeve meteorologjike. Për

Lexo me Shume

Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

  Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, u ka kërkuar qytetarëve të bëhen pjesë e protestës në mbrojtje të parkut. Rreth dy

Lexo me Shume