Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Antonio Conte"

Thibaut Courtois: Pas një sezoni të vështirë, sot ndihem shumë mirë!

    Thibaut Courtois: Pas një sezoni të vështirë, sot ndihem shumë mirë!

Thibaut Courtois pranon se më në fund ndihet i lumtur me situatën që po kalon te Chelsea, nën drejtimin e trajnerit të ri Antonio Conte dhe stafit të tij. Pas

Lexo me Shume

Merkato – Trajneri Montella dëshiron Cuadrado-n. Milan hidhet në sulm!

    Merkato – Trajneri Montella dëshiron Cuadrado-n. Milan hidhet në sulm!

Pavarësisht se në dukje në shtëpinë e Milan-it mbizotëron një heshtje e plotë, puna për ndërtimin e skuadrës së sezonit të ri vazhdon dita-ditës. Me kërkesë të trajnerit të sapoardhur

Lexo me Shume

Conte është i bindur: Juan Cuadrado-n e do te Chelsea

    Conte është i bindur: Juan Cuadrado-n e do te Chelsea

Trajneri i ri i Chelsea, italiani Antonio Conte, shprehet se mesfushori Juan Cuadrado është pjesë e planeve të tij për sezonin e ardhshëm. Kujtojmë se kolumbiani 28-vjeçar u transferua nga

Lexo me Shume

Antonio Conte në telashe! Prokuroria e rikthen në “vallen” e trukimeve!

    Antonio Conte në telashe! Prokuroria e rikthen në “vallen” e trukimeve!

Prokuroria e Përgjithshme e Brescia-s ka apeluar vendimin për lirimin e Antonio Conte-s, të dhënë 16 majin e kaluar në procesin e përshpejtuar, nga gjyqtari i seancës paraprake të Gjykatës

Lexo me Shume

Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

    Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

Sonte në mbrëmje luhet ndeshja e shumëpritur Gjermani-Itali, e cila do të nxjerrë skuadrën e tretë gjysmëfinaliste të Euro 2016, pas Portugalisë dhe Uellsit. Favoritët mbeten gjermanët, edhe pse paraqitjet

Lexo me Shume

Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

    Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

Spanja vazhdon të konsiderohet si një nga favoritet e mëdha të Euro 2016, edhe pse në 3 paraqitjet e para të fazës së grupeve nuk është shfaqur në nivelet më

Lexo me Shume

Revoltohet Antonio Conte. Nainggolan ‘zbulon’ kontaktet mes tyre

    Revoltohet Antonio Conte. Nainggolan ‘zbulon’ kontaktet mes tyre

Trajneri i kombëtares italiane Antonio Conte, i cili është në prag të ndeshjes së parë për Euro 2016 kundër Belgjikës, është shprehur i nervozuar përsa i përket fjalëve të Radja

Lexo me Shume

Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

    Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

Ekipi i Chelsea-s ka si qëllim që të nënshkruajë me një sulmues të madh për sezonin e ardhshëm. Gonzalo Higuain, Alvaro Morata dhe Romelu Lukaku i Everton ndodhen në krye

Lexo me Shume

Marcello Lippi deklaron: Sërish trajner? Jo më!

  Marcello Lippi deklaron: Sërish trajner? Jo më!

Kampionati i Serisë A që sapo u mbyll dhuroi shumë emocione për tifozët italianë. Faza e parë pa shumë skuadra

Lexo me Shume

Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

  Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

Real Madrid është gati të paguajë klauzolën për të rimarrë sulmuesin Alvaro Morata nga Juventusi, për ta shitur menjëherë pastaj

Lexo me Shume

Conte bind Diego Costan – Të dy, gati për të ringritur Chelsea-n!

  Conte bind Diego Costan – Të dy, gati për të ringritur Chelsea-n!

Menjëherë pas zyrtarizimit të Antonio Contes si trajneri i ekipit të Chelsea-s duke filluar nga sezoni i ardhshëm, trajneri italian

Lexo me Shume

Allegri buzëqesh, e pret një kontratë rekord!

  Allegri buzëqesh, e pret një kontratë rekord!

Me arritjen e 100 ndeshjeve në stolin e Juventusit, trajneri Massimiliano Allegri arrin një tjetër objektiv: rinovimin e kontratës deri

Lexo me Shume

Gjermania “i nxjerr dufin” Italisë!

  Gjermania “i nxjerr dufin” Italisë!

Ka rezultuar një disfatë për Kombëtaren Italiane përballja me ekipin kampion bote të Gjermanisë. Ajo që pritej si një “përplasje

Lexo me Shume

Gjermani-Itali, asnjëherë një miqësore e thjeshtë!

  Gjermani-Itali, asnjëherë një miqësore e thjeshtë!

Pavarësisht se priten ndryshime nga formacionet e ndeshjeve të fundit miqësore, përballja Itali-Gjermani (sot në mbrëmje) nuk është asnjëherë për

Lexo me Shume