Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "antibiotike"

Zbulohet antibiotiku “njerëzor”, arma perfekte kundër superbaktereve

    Zbulohet antibiotiku “njerëzor”, arma perfekte kundër superbaktereve

Antibiotikët e së ardhmes kundër superbaktereve rezistente ndaj produkteve farmaceutike mund të prodhohen në mënyrë natyrale. Shkencëtarët e Universitetit të Tubingas në Gjermani kanë arritur të zbulojnë një antibiotik të

Lexo me Shume

Zbulohet në SHBA bakteri rezistent ndaj çdo antibiotiku

Zbulohet në SHBA bakteri rezistent ndaj çdo antibiotiku

  Autoritetet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë zbuluar, në trupin e një 49-vjeçareje nga Pensilvania, një lloj bakteri, i cili i mbijeton çdo lloj antibiotiku. Sipas shkencëtarëve, ky

Lexo me Shume