Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Anije peshkimi"

Urdhri: “Asnjë anije peshkimi në det pa sistemin “blue box”, irritohen peshkatarët

    Urdhri: “Asnjë anije peshkimi në det pa sistemin “blue box”, irritohen peshkatarët

Qendra Ndërinstitucionale Detare ka lëshuar së fundmi një urdhër ku përcaktohet se pajisja e detyrueshme e anijeve të peshkimit me sistemin e lokalizimit të vendndodhjes “blue box”. Konkretisht, asnjë anije

Lexo me Shume

Gjendet marinari shqiptar i “Çelepia 2”, nuk ka të dhëna për kapitenin

    Gjendet marinari shqiptar i “Çelepia 2”, nuk ka të dhëna për kapitenin

Një ditë pas bërjes publike të lajmit se anija e peshkimit ishte gjetur në Aleksandri, por pengëmarrësi me dy shqiptarët rezultonin të zhdukur, Ministria e Punëve të Jashtme ka sqaruar

Lexo me Shume

S’ka informacione për anijen e marrë peng, familjarët e marinarëve: S’po bëhet asgjë për lirimin e tyre

    S’ka informacione për anijen e marrë peng, familjarët e marinarëve: S’po bëhet asgjë për lirimin e tyre

Një ditë pas bërjes me dije të lajmit për humbjen e kontaktit me dy anije peshkimi, ende nuk ka informacione për një prej anijeve, “Çelepia”, e cila dyshohet se po

Lexo me Shume

Durrës, dy anije peshkimi kanë humbur kontaktin prej së martës. Nisin kërkimet

    Durrës, dy anije peshkimi kanë humbur kontaktin prej së martës. Nisin kërkimet

Një alarm SOS është dhënë nga autoritetet portuale të Durrësit, për shkak të humbjes së kontaktit me dy anije peshkimi. Mësohet se anijet kanë humbur kontaktin prej ditës së djeshme

Lexo me Shume