Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Anetaresimi"

Lojtari i “NBA”-së braktis Amerikën për Shqipërinë

    Lojtari i “NBA”-së braktis Amerikën për Shqipërinë

Basketbollisti Rashaun Broadus, i cili luante për “NBA”-në ka braktisuar Amerikën për të veshur fanellën e Kombëtares Shqiptare të Basketbollit. Më 22 gusht, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani,

Lexo me Shume

Kosova në FIFA? Vendimi merret sot

    Kosova në FIFA? Vendimi merret sot

Dita e sotme përbën gjithashtu një rëndësi të veçantë për qytetarët e Kosovës, të cilët do të mësojnë sot nëse Kosova do të pranohet ose jo në FIFA. Pas anëtarësimit

Lexo me Shume

Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

    Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

Vendimi i Kongresit të UEFA-s shkruan historinë për futbollin e Kosovës! Fillimisht, mediat kosovare raportuan lajmin e keq për Kosovën, e cila humbte gjasat për pranim për shkak të mos

Lexo me Shume

Kosova në UEFA, presidenti i FFK: Pritet vetëm konfirmimi

    Kosova në UEFA, presidenti i FFK: Pritet vetëm konfirmimi

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës të Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, mendon se Kosova do të pranohet në UEFA. Kërkesa e Kosovës për pranimin, pritet që të shqyrtohet në punimet

Lexo me Shume

Daçiç: Kosova jashtë UNESCO-s, fitore e madhe e Serbisë

    Daçiç: Kosova jashtë UNESCO-s, fitore e madhe e Serbisë

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Manastirin e Graçanicës, zv/kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se Serbia ka siguruar një fitore të madhe në UNESCO duke penguar anëtarësimin  e

Lexo me Shume