Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "AMBASADORE"

Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

    Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar lirimin nga detyra si ambasadore të Besiana Kadaresë, vajzës së shkrimtarit Ismail Kadare. Ajo ka mbajtur këtë detyrë pranë Organizatës së Kombeve të

Lexo me Shume