Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ambasador"

Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

    Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

Përkundër akuzave të opozitës për blerje votash në Dibër, ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, i ka vlerësuar pozitivisht këto zgjedhje teksa është shprehur se vendi po shkon drejt

Lexo me Shume

Bernd Borchardt, ambasadori i ri i OSBE në Shqipëri

    Bernd Borchardt, ambasadori i ri i OSBE në Shqipëri

Bernd Borchardt do të jetë ambasadori i ri i OSBE-së në vendin tonë, pas përfundimit të mandatit të Florian Rauning. Ky lajm është bërë me dije nga vetë Prezenca përmes

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00

    Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00

Detaje të reja janë bërë të ditur lidhur me diskutimin mbi reformën në drejtësi. Pas deklaratës të dy ditëve më parë të ambasadorit Donald Lu dhe asaj të kryeparlamentarit Meta,

Lexo me Shume

Ambasadori turk në Shqipëri: Grushti i shtetit, vepër e Gülen. I paralajmëruam vendet aleate

    Ambasadori turk në Shqipëri: Grushti i shtetit, vepër e Gülen. I paralajmëruam vendet aleate

Dy ditë pas ngjarjes të shënuara mbrëmjen e së premtes në Turqi, ku u tentua një grush shteti, ka reaguar ambasadori i Turqisë në vendin tonë, Hidayet Bayraktar. Ai bën

Lexo me Shume

Ambasadori Raunig: Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar

    Ambasadori Raunig: Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar

Gjatë prezantimit të projektit të OSBE-së “Për një drejtësi pa vonesa” në qytetin e Shkodrës, ambasadori i OSBE-së Florian Raunig është shprehur se drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar.

Lexo me Shume

Ben Blushi: Parlamenti e humbi sovranitetin e tij

    Ben Blushi: Parlamenti e humbi sovranitetin e tij

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, deputeti socialist Ben Blushi, vlerësoi mbështetjen e ambasadorëve të SHBA-ve dhe BE-së për realizimin e reformës në drejtësi. Sipas Blushit, mbështetja e

Lexo me Shume