Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ambasada"

Sulmohet ambasada izraelite në Turqi, një viktimë

    Sulmohet ambasada izraelite në Turqi, një viktimë

Një person ka mbetur i vrarë si pasojë e një sulmi të armatosur ndaj ambasadës izraelite në Ankara. Mediat lokale në Turqi deklaruan se bëhej fjalë për një sulm me

Lexo me Shume

Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë pa objektin e saj, shkak bojkoti i koalicionit LDK-PDK

    Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë pa objektin e saj, shkak bojkoti i koalicionit LDK-PDK

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, akuzon koalicionin qeverisës LDK-PDK për betejë politike të cekët në Kuvendin Komunal të Prishtinës. Sipas tij, ata bojkotuan mbledhjen e jashtëzakonshme për shkak të interesave

Lexo me Shume