Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Aleppo"

Forcat siriane në ofensivë tokësore për të rimarrë Aleppo-n

    Forcat siriane në ofensivë tokësore për të rimarrë Aleppo-n

Forcat qeveritare siriane kanë nisur së fundmi ofensivën tokësore për të rimarrë Aleppo-n. Mësohet se ata kanë sulmuar në katër fronte dhe sulmet janë përqendruar më së shumti në afërsi

Lexo me Shume

Sulmi në Aleppo, 5-vjeçarja jetime nxirret e gjallë nga rrënojat

Sulmi në Aleppo, 5-vjeçarja jetime nxirret e gjallë nga rrënojat

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Një dritëz shprese është ndezur në ditën e dytë të bombardimeve që janë intensifikuar në zona të ndryshme të Aleppo-s. Një

Lexo me Shume

Sulm me gaz klori në Aleppo, 80 të lënduar

Sulm me gaz klori në Aleppo, 80 të lënduar

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Forcat qeveritare siriane janë akuzuar sërish për bombardimin me gaz klori në periferi të Aleppo-s, sulme që kanë shkaktuar 80 persona

Lexo me Shume

OKB: Katastrofë e pashembullt humanitare në Aleppo! Nevojitet armëpushim

    OKB: Katastrofë e pashembullt humanitare në Aleppo! Nevojitet armëpushim

Në konferencën mujore  zhvilluar këtë të hënë, Shefi për Ndihma i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Stephen O’Brien, paralajmëroi se Siria është përfshirë nga kriza humanitare më e thellë e kohës

Lexo me Shume

Flasin fotografi dhe shpëtimtari i 5-vjeçarit Omran

Flasin fotografi dhe shpëtimtari i 5-vjeçarit Omran

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Omran Daqneesh është bërë i njohur në të gjithë botën pas kthimit në virale të fotos ku ai shihet i ulur

Lexo me Shume

Sulmi në Aleppo, Ministria ruse: “Nuk e kemi bërë ne!”

    Sulmi në Aleppo, Ministria ruse: “Nuk e kemi bërë ne!”

Videoja e publikuar ditën e djeshme, ku shfaqej Omran Daqneesh i ulur në sendiljen e pasme të ambulancës, pasi është nxjerrë nga rrënojat e banesës së shkatërruar nga një sulm

Lexo me Shume

Fëmijët vazhdojnë të paguajnë çmimin e konfliktit në Siri. Ja fotoja që po bën xhiron e botës

Fëmijët vazhdojnë të paguajnë çmimin e konfliktit në Siri. Ja fotoja që po bën xhiron e botës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Një fotografi e shpërndarë së fundmi nëpër rrjetet sociale po bën xhiron e botës. Bëhet fjalë për një djalë të vogël,

Lexo me Shume