Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Aleksandar Vucic"

Dy vjet nga droni, Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

    Dy vjet nga droni, Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

Ditën e sotme është zhvilluar Forumi i Biznesit Serbi-Shqipëri, i cili është hapur nga kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe homologu i tij shqiptar, kryeministri Rama. Ky forum zhvillohet dy

Lexo me Shume

Forumi i Sigurisë në Beograd, “përplasje” mes kryeministrave Rama dhe Vuçiç

    Forumi i Sigurisë në Beograd, “përplasje” mes kryeministrave Rama dhe Vuçiç

I pranishëm në Forumin e Sigurisë në Beograd, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se vendet duhet të lwnë pas të kaluarën dhe të bashkëpunojnë në të mirë të

Lexo me Shume

Anëtarësimi në BE, Vuçiç: Kushti për Kosovën, më i vështiri

    Anëtarësimi në BE, Vuçiç: Kushti për Kosovën, më i vështiri

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur ditën e sotme se hapja e kapitullit të 35-të në negociatat për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Europian mund të cilësohet si etapa

Lexo me Shume

Merkel i bën presion Vuçiç-it: Normalizo marrëdhëniet me Kosovën

    Merkel i bën presion Vuçiç-it: Normalizo marrëdhëniet me Kosovën

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar Aleksandar Vuçiç për mandatin e ri në krye të Qeverisë serbe dhe ka konfirmuar mbështetjen e saj në mirëqeverisjen e vendit. Në letrën e

Lexo me Shume

Shqipëri – Serbi në Nish, Vuçiç: S’do të ketë mbledhje të qeverive

    Shqipëri – Serbi në Nish, Vuçiç: S’do të ketë mbledhje të qeverive

Takimi mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pritet që të ketë në fokus zhvillimin ekonomik të dy vendeve dhe investimet në rajon. Ky takim 

Lexo me Shume

Takimi Vuçiç – Biden, në fokus dialogu me Kosovën. Edi Rama, tjetër vizitë në Serbi

    Takimi Vuçiç – Biden, në fokus dialogu me Kosovën. Edi Rama, tjetër vizitë në Serbi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka mirëpritur ditën e sotme zëvendëspresidentin amerikan Joe Biden. Pas zhvillimit të këtij takimi, ai është shprehur se marrëdhëniet mes dy vendeve janë drejt përmirësimit.

Lexo me Shume

Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

    Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

Në një konferencë të mbajtur mbrëmjen e djeshme, Aleksandar Vuçiç ka shpallur fitoren dhe ka prezantuar rezultatet e zgjedhjeve sipas llogaritjeve të tij. Referuar këtyre llogaritjeve, “Serbia Fiton”, ku bën pjesë

Lexo me Shume

Gjuriç kundërshton Mustafën: Këtë të diel, Vuçiç do të vizitojë Kosovën

    Gjuriç kundërshton Mustafën: Këtë të diel, Vuçiç do të vizitojë Kosovën

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, është shprehur i bindur se kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do e vizitojë Kosovën. Gjatë vizitës në pjesën veriore

Lexo me Shume