Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Akuza"

Vrau bashkëshorten dhe plagosi kunatën, i akuzuari: Kë kam vrarë? Qan për gruan

    Vrau bashkëshorten dhe plagosi kunatën, i akuzuari: Kë kam vrarë? Qan për gruan

Shtetasi 56-vjeçar nga Ndroqi, Kasëm Lila, ka dalë së fundmi përpara trupit gjykues nën akuzën e vrasjes së bashkëshortes dhe plagosjen e kunatës së tij. Ngjarja e rëndë u shënua

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Deklarata bombë e gjyqtarit Hoxha: Ja si e dënova drejtorin e bankës që vodhi 100 milionë euro për kazino

    (Ekskluzive) Deklarata bombë e gjyqtarit Hoxha: Ja si e dënova drejtorin e bankës që vodhi 100 milionë euro për kazino

Nga Anduena Llabani Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve, Gerd Hoxha, deklaron se ekzistojnë vendime gjyqësore sipas të cilave drejtorë bankash luajnë bixhoz me paratë e shqiptarëve. Në një takim me

Lexo me Shume

Ekzekutimi në Durrës, zbutet akuza ndaj dy të ndaluarve: Vrasje e kryer në kushtet e tronditjes

    Ekzekutimi në Durrës, zbutet akuza ndaj dy të ndaluarve: Vrasje e kryer në kushtet e tronditjes

Prokuroria e Durrësit ka bërë me dije në faqen zyrtare të saj zbutjen e dënimit ndaj dy të ndaluarve që akuzohen për vrasjen e Asllan Kërtushës në mars 2016. 29-vjeçari

Lexo me Shume

Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

    Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se ligji i importit të mbetjeve që u miratua pak ditë më parë në parlament, nuk është miratuar

Lexo me Shume

Basha takim me Lu dhe Arvizu: Kriminalizim i politikës dhe administratës. Shqipëria – hambar droge

    Basha takim me Lu dhe Arvizu: Kriminalizim i politikës dhe administratës. Shqipëria – hambar droge

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu dhe zv/ndihmëssekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe

Lexo me Shume

“Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

    “Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pas akuzave të opozitës për inkriminim në trafikun e drogës. Përmes një fotoje të postuar pak më parë në llogarinë e tij në

Lexo me Shume

Vrasja e 29-vjeçarit në Gramsh, familjarët: Do të padisim PD-në

    Vrasja e 29-vjeçarit në Gramsh, familjarët: Do të padisim PD-në

Familjarët e shtetasit 29-vjeçar që u vra një ditë më parë në Gramsh, bëjnë të ditur se do të padisin deputetin e Partisë Demokratike, Gert Bogdani, për shpifje. Ata shprehen

Lexo me Shume

Irak, dyshime se ISIS ka sulmuar bazën e SHBA-ve me gaz mustardë

    Irak, dyshime se ISIS ka sulmuar bazën e SHBA-ve me gaz mustardë

Disa zyrtarë amerikanë kanë shprehur dyshimet se Shteti Islamik ka sulmuar me një raketë bazën ushtarake ajrore El-Kajjara, ku veprojnë trupat amerikane dhe ato irakiane. Pas shpërthimit, trupat amerikane kanë

Lexo me Shume

Akuzoi ish-të dashurën, arrestohet pas emisionit i shpalluri në kërkim

  Akuzoi ish-të dashurën, arrestohet pas emisionit i shpalluri në kërkim

Policia ka vënë në pranga një shtetas 41-vjeçar, i cili rezultonte i shpallur në kërkim. Identifikimi i tij u bë

Lexo me Shume

KF Tirana me kërkesë zyrtare: Të ndëshkohet Laçi dhe gjyqtari Sadiku!

  KF Tirana me kërkesë zyrtare: Të ndëshkohet Laçi dhe gjyqtari Sadiku!

Klubi i Tiranës kërkon nga Federata Shqiptare e Futbollit që të marra masa ndëshkimore ndaj klubit të Laçit dhe gjyqtarit

Lexo me Shume

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

  Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

Partia Demokratike ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, të cilin e akuzon për vdekjen e 17-vjeçarit

Lexo me Shume

Akuzoi të atin për përdhunim, e ëma: Nuk është e vërtetë, vajza ka sajuar

  Akuzoi të atin për përdhunim, e ëma: Nuk është e vërtetë, vajza ka sajuar

Një 15-vjeçare me inicialet F. G. akuzoi në nëntor 2015 babanë e saj se e kishte dhunuar dhe abuzuar seksualisht. Ai

Lexo me Shume

Ademi kundër Ramës: Po privon zhvillimin e Shkodrës, ka refuzuar dhjetëra projekte

  Ademi kundër Ramës: Po privon zhvillimin e Shkodrës, ka refuzuar dhjetëra projekte

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka akuzuar kryeministrin Rama se po pengon zhvillimin e qytetit të Shkodrës. Në

Lexo me Shume

Guri Përgjegji: Nuk e di sesi ndodhi përdhunimi

  Guri Përgjegji: Nuk e di sesi ndodhi përdhunimi

Detaje të reja janë zbardhur së fundmi nga dëshmia e Guri Përgjegjit në polici. Në seancën me dyer të mbyllura

Lexo me Shume

Kreu veprime të turpshme me të miturën, pranga 40-vjeçarit në Shkodër

  Kreu veprime të turpshme me të miturën, pranga 40-vjeçarit në Shkodër

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një shtetas 40-vjeçar, i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme me

Lexo me Shume

Babai i Pëllumb Marnikollaj: Policia greke e vrau në zyrat e shtetit

  Babai i Pëllumb Marnikollaj: Policia greke e vrau në zyrat e shtetit

Nga Anduena Llabani Babai i shqiptarit Pëllumb Marnikollaj të vrarë në Greqi, akuzon policinë greke për vdekjen e tij. “Policia

Lexo me Shume

Berisha: Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë, trafikant droge në Zvicër

  Berisha: Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë, trafikant droge në Zvicër

Ish-kryeministri Sali Berisha, referuar një mesazhi të qytetarit dixhital, ka shkruar së fundmi në Facebook se kandidati i majtë që

Lexo me Shume

Vrasja e kryekomisarit Lamaj, Holanda pranon ekstradimin e Arben Frrokut

  Vrasja e kryekomisarit Lamaj, Holanda pranon ekstradimin e Arben Frrokut

Holanda ka pranuar kërkesën e autoriteteve shqiptare për ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri. Mësohet se dosja e Ministrisë së

Lexo me Shume

Përdoruesit “kryqëzojnë” Snapchat-in për racizëm! Ja arsyeja

Përdoruesit “kryqëzojnë” Snapchat-in për racizëm! Ja arsyeja

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Rrjeti social “Snapchat” është akuzuar për racizëm nga përdoruesit e tij.

Lexo me Shume

Trump: ISIS po e nderon Obamën, ai është themeluesi

  Trump: ISIS po e nderon Obamën, ai është themeluesi

Pas akuzave të rënda ndaj kundërshtares Hillary Clinton, kandidati republikan Donald Trump, ka akuzuar Presidentin e Shteteve të Bashkuara të

Lexo me Shume

Presidentja e Dhomës së Deputetëve, Laura Boldrini: Mjaft me seksizëm, jemi në 2016-n!

Presidentja e Dhomës së Deputetëve, Laura Boldrini: Mjaft me seksizëm, jemi në 2016-n!

Presidentja e Dhomës së Deputetëve, Laura Boldrini ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Laura Boldrini, presidentja e Dhomës

Lexo me Shume