Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "AKU"

(Ekskluzive) Masat e marra nga AKU për rastin e salmonelës në resortin “Stela”

    (Ekskluzive) Masat e marra nga AKU për rastin e salmonelës në resortin “Stela”

Referuar burimeve të brendshme, Blitz.al bëri me dije një ditë më parë se sasia e salsiçeve me salmonelë të bllokuara në fundjavë u gjet gjatë kontrollit të ushtruar në resortin

Lexo me Shume

Tiranë, AKU bllokon salsiçe me salmonelë në një restorant, gjobit subjektin

    Tiranë, AKU bllokon salsiçe me salmonelë në një restorant, gjobit subjektin

Gjatë kontrollit dhe analizave të kryera nga AKU në një restorant në Tiranë janë gjetur dhe sekuestruar sasi e konsiderueshme salsiçesh me salmonelë. Menjëherë, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar

Lexo me Shume

Kërkuan para për zhbllokimin e një subjekti privat, pranga një inspektori të AKU-t, një tjetër në kërkim

    Kërkuan para për zhbllokimin e një subjekti privat, pranga një inspektori të AKU-t, një tjetër në kërkim

Nga Anduena Llabani Sot më datë 20.09.2016, në orën 15:00, nga Seksioni për Korrupsionin në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, bazuar në pamjet filmike të transmetuara në emisionin investigativ “Fiks

Lexo me Shume