Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Aktualitet"

Ministria e Brendshme: “Nga sot, ky është numri ku duhet të telefononi për çdo emergjencë!”

    Ministria e Brendshme: “Nga sot, ky është numri ku duhet të telefononi për çdo emergjencë!”

Sot, Ministria e Punëve të Brendshme ka vënë në zbatim një reformë të re.  Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, në Panairin e Policisë të Shtetit ka prezantuar numrin

Lexo me Shume

Dita Botërore e Mjedisit 2016: “Mbroni florën dhe faunën e rrallë të vendit”

Dita Botërore e Mjedisit 2016: “Mbroni florën dhe faunën e rrallë të vendit”

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Në kuadër të Ditës Botërore të Mjedisit, e cila festohet çdo 5 qershor, Ministria e Mjedisit dhe UNDP në Shqipëri kanë organizuar

Lexo me Shume

Aleanca Kuqezi “sulmon” Ministrinë e Brendshme

    Aleanca Kuqezi “sulmon” Ministrinë e Brendshme

Kanë zgjedhur një mënyrë tjetër këtë herë aktivistët për të protestuar ndaj ministrit Sajmir Tahiri. Të maskuar me maska të zeza dhe me vazo në duar për të dhënë idenë

Lexo me Shume

Basha u premton të rinjve të Vorës ulje të papunësisë

    Basha u  premton të rinjve të Vorës ulje të papunësisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me të rinjtë e Vorës tha se papunësia te të rinjtë llogaritet rreth 40%. Nisur nga ky fakt, ai theksoi se

Lexo me Shume

Përfundojnë hetimet për “Omega Pharma”, 4 shtetas në gjykim

    Përfundojnë hetimet për “Omega Pharma”, 4 shtetas në gjykim

Prokuroria e Tiranës dërgoi për gjykim 4 shtetas dhe subjektin “Omega Pharma” të implikuar në një skemë mashtrimi me ilaçet. Sipas prokurorisë, i pandehuri Nadir Çausholli dhe 3 punonjës të

Lexo me Shume

Shitet Aeroporti i Rinasit 90 milionë dollarë

    Shitet Aeroporti i Rinasit 90 milionë dollarë

Aeroporti i Rinasit i është shitur për rreth 90 milionë $ kompanisë kineze “ Every Global Airoport and Investment Fund” që është pjesë e “China Everbright”. Kjo kompani synon investimet në

Lexo me Shume

Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

    Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zona B”, ka thënë se nëse Donald Trump zgjidhet president i SHBA-së, do të rrezikohen marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Shqipërisë. Kjo deklaratë e

Lexo me Shume

Ilir Beqaj i hakërrehet gazetarit, truproja e kërcënon

    Ilir Beqaj  i hakërrehet gazetarit, truproja e kërcënon

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë vizituar, në spitalin e Shkodrës, ushtarin që i mbijetoi rrëzimit të helikopterit. Ministrja e Mbrojtjes ka kërkuar fikjen

Lexo me Shume

Arrestohet 23-vjeçarja, u vuri zjarrin 4 makinave

  Arrestohet 23-vjeçarja, u vuri zjarrin 4 makinave

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në rrugën “Kokonozi” është kapur prej kamerave te sigurisë dhe është identifikuar

Lexo me Shume

I vuri litarin në fyt nxënësit, policia: Veprim i shokëve, jo i mësueses

  I vuri litarin në fyt nxënësit, policia: Veprim i shokëve, jo i mësueses

Burime pranë Komisariatit të Policisë Dibër kanë deklaruar se ngjarja e ndodhur në Dibër nuk është veprim i mësueses, por

Lexo me Shume