Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Aksion"

Kanabisi në Malësinë e Tiranës, policia nis aksionin për asgjësimin

Kanabisi në Malësinë e Tiranës, policia nis aksionin për asgjësimin

Policia e Tiranës ka nisur aksionin për asgjësimin e bimëve narkotike Cannabis sattiva të zbuluar në Malësinë e Tiranës. Në zonën e Qafë Mollës u zbuluan dy parcela me 2.000

Lexo me Shume

Asgjësohen 3,800 rrënjë kanabis në Memaliaj, në kërkim kultivuesit

    Asgjësohen 3,800 rrënjë kanabis në Memaliaj, në kërkim kultivuesit

Në vijim të aksionit të policisë për ndalimin e kultivimit dhe shitjes së lëndës narkotike, janë gjetur dhe asgjësuar në Memaliaj dy parcela me 3,800 rrënjë kanabis. Bima narkotike u

Lexo me Shume

Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

    Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

Në aksionin e zhvilluar gjatë kësaj fundjave, efektivat e policisë të Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë, kanë evidentuar një sërë shkeljes dhe kanë marrë masa administrative dhe arrestime. Mësohet se

Lexo me Shume

Aksioni kundër paligjshmërisë, 22 të arrestuar në një javë

    Aksioni kundër paligjshmërisë, 22 të arrestuar në një javë

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar edhe gjatë javës që lamë pas aksionin kundër paligjshmërisë, konkretisht në parandalimin dhe goditjen e vjedhjes së energjisë elektrike, ndërtimeve të paligjshme, prerjen

Lexo me Shume

Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

    Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

Gjatë aksionit të zhvilluar në fundjavë për rritjen e parametrave të sigurisë në kryeqytet, Policia Rrugore e Tiranës ka vënë në pranga 11 persona që akuzohen për drejtim të mjetit

Lexo me Shume

130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

    130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

Prej nisjes së aksionit të kontrollit prej disa ditësh, 130 mjete luksoze kanë kaluar në “sitën” e Policisë së Tiranës. Nga burime të uniformave blu, është zbuluar se për gjashtë

Lexo me Shume

Aksioni i anti-formalitetit në fazën e dytë, Rama: Përgjigjja përfundimtare për skeptikët

    Aksioni i anti-formalitetit në fazën e dytë, Rama: Përgjigjja përfundimtare për skeptikët

Në takimin e posaçëm të zhvilluar ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka informuar nisjen e fazës së dytë të aksionit kundër informalitetit. Kreu i kabinetit qeverisës ka vlerësuar suksesin

Lexo me Shume

Aksioni ndaj paligjshmërisë, pranga 11 personave për vjedhje të energjisë

    Aksioni ndaj paligjshmërisë, pranga 11 personave për vjedhje të energjisë

Në kuadër të aksionit kundër paligjshmërisë, policia ka kryer një sërë kontrollesh në rrethe të ndryshme të vendit. Përmes një njoftimi për shtyp, ajo ka bërë me dije se në

Lexo me Shume