Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Afrika e Jugut"

Burg infermieres që rrëmbeu foshnjën 19 vjet më parë, vajza: Ajo është nëna ime

    Burg infermieres që rrëmbeu foshnjën 19 vjet më parë, vajza: Ajo është nëna ime

Një gjykatë në Afrikën e Jugut ka dënuar me 10 vjet burg një infermiere, e cila 19 vjet më parë rrëmbeu një foshnje për ta rritur si fëmijën e saj.

Lexo me Shume

(Video) E frikshme! Pitoni përtyp një antilopë të tërë

    (Video) E frikshme! Pitoni përtyp një antilopë të tërë

1 muaj më parë, njohësja e kafshëve të egra – Michelle Sole ka filmuar këto pamje të pabesueshme në “Marakele National Park” në Afrikën Jugore. E lajmëruar nga një sërë

Lexo me Shume

Të prekurit me HIV AIDS tashmë do t’i dalloni nga tatuazhi

Të prekurit me HIV AIDS tashmë do t’i dalloni nga tatuazhi

Sipas një ligji të kaluar së fundmi në Afrikën e Jugut, të gjithë personat e prekur nga HIV do të jenë të detyruar të bëjnë një tatuazh me nënshkrimin HIV

Lexo me Shume