Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Afganistan"

(Foto) Afganistani pas luftës. A ka jetë mes “ferrit”?

(Foto) Afganistani pas luftës. A ka jetë mes “ferrit”?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 13 Zakonisht, në vendet që janë gjendur për dekada me radhë në presionin e luftës, ekziston një gjendje “e acartë”, që do

Lexo me Shume

I riu në Afganistan kërcënohet me vdekje sepse mbron të drejtat e femrave

    I riu në Afganistan kërcënohet me vdekje sepse mbron të drejtat e femrave

Një mësues i ri në Afganistan është kërcënuar me vdekje edhe nga të afërm të tij për shkak se ka vendosur të luftojë traditën e lashtë të familjeve që i

Lexo me Shume

Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

    Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

Një tërmet me magnitudë 6.6 ballë ka goditur të dielën verilindjen e Afganistanit dhe është ndier edhe në Pakistan e Indi. Dridhjet e tërmetit u ndjenë rreth 39 km në

Lexo me Shume