Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "aeroporti"

TIA për grabitjen në Rinas: S’është përgjegjësi e jona

    TIA për grabitjen në Rinas: S’është përgjegjësi e jona

“Tirana Internacional Aeroport” bën përgjegjëse policinë për grabitjen e ndodhur pak ditë më parë më 30 qershor. Drejtoresha e TIA-s, Arlinda Çausholli, tha se në rast se “qëllimi është fajësimi,

Lexo me Shume

Testimet e fshehta zbulojnë: Në Rinas futet tritol

    Testimet e fshehta zbulojnë: Në Rinas futet tritol

Autoriteti i Aviacionit Civil dhe Policia e Shtetit kanë kryer tre testime të fshehta që kanë si qëllim rritjen e sigurisë në aeroportin “Nënë Tereza”. Mësohet se tre testimet janë

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

    Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

Koncesionari i aeroportit ndërkombëtar të Tiranës (TIA) ka reaguar lidhur me grabitjen e ndodhur një ditë më parë në aeroportin “Nënë Tereza”. Drejtoresha e komunikimit në TIA, Arlinda Çausholli, shprehet

Lexo me Shume

Sulmi në Stamboll, Inteligjenca e kishte paralajmëruar 20 ditë më parë

    Sulmi në Stamboll, Inteligjenca e kishte paralajmëruar 20 ditë më parë

Detaje të reja janë bërë publike lidhur me sulmin e përgjakshëm të shënuar dy ditë më parë në aeroportin “Ataturk” të Stambollit. Mësohet se rreth 20 ditë përpara kryerjes të

Lexo me Shume