Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Aeroport"

Ulje emergjente e avionit në Irlandë, 16 të plagosur

    Ulje emergjente e avionit në Irlandë, 16 të plagosur

Gjashtëmbëdhjetë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një turbulence që shkaktoi uljen emergjente të avionit në Republikën e Irlandës. Katërmbëdhjetë pasagjerët dhe dy anëtarë të ekuipazhit që mbetën

Lexo me Shume

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Policia ka evakuuar disa terminale në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani pas alarmit për bombë. Burime të aeroportit shprehen se gjithçka

Lexo me Shume

Të shtëna me armë, evakuohet aeroporti në Los Angeles

    Të shtëna me armë, evakuohet aeroporti në Los Angeles

Pas raportimeve të pakonfirmuara për të shtëna me armë, nisi evakuimi në aeroportin e Los Angeles-it. Terminali u mbyll menjëherë dhe fluturimet u anuluan. Policia lokale shkroi në Twitter se fatmirësisht

Lexo me Shume

Rinasi, jo më monopol. Ja kushtet e kontratës së nënshkruar

    Rinasi, jo më monopol. Ja kushtet e kontratës së nënshkruar

Qeveria shqiptare dhe kompania që disponon koncesionin monopolistik të aeroportit ndërkombëtar të Tiranës kanë arritur në një marrëveshje për të hequr klauzolën e monopolit nga kontrata koncesionare e aeroportit të

Lexo me Shume

Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

    Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

Shpërthimet e bujshme terroriste të 22 marsit në Bruksel kanë vënë në lëvizje të gjithë policinë dhe investiguesit për të zbardhur plotësisht të vërtetën. Policia e aeroportit ku ndodhi shpërthimi

Lexo me Shume

Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

    Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

Policia vendase dhe media lokale suedeze kanë raportuar se dy çanta të dyshimta ndodhen në aeroportin “Landvetter”. Pas këtij alarmi për bombë, policia është vënë menjëherë në gatishmëri dhe ka

Lexo me Shume

Celulari do të kthehet në pasaportën tuaj të re

    Celulari do të kthehet në pasaportën tuaj të re

Momenti që harroni pasaportën në shtëpi pak përpara udhëtimit tuaj ka gjasa mos të shkaktojë më probleme. Kompania që prodhon pasaportat britanike dhe që është gjithashtu kompania më e madhe

Lexo me Shume

Kombëtarja për në Vjenë, aeroporti në alarm për bombë

    Kombëtarja për në Vjenë, aeroporti në alarm për bombë

Pak para se Kombëtarja Shqiptare të arrinte në aeroportin e Vjenës, aty pati një alarm për bombë. Për këtë arsye aeroporti bllokoi fluturimet ditën e djeshme. Alarmi u dha pasi

Lexo me Shume

Kina përforcon masat e sigurisë në aeroporte pas sulmeve në Bruksel

  Kina përforcon masat  e sigurisë në aeroporte pas sulmeve në Bruksel

Pas sulmeve terroriste në Bruksel, shumë shtete kanë shtuar masat e sigurisë në çdo pikë kufitare, për çdo lloj transporti.

Lexo me Shume

Terrori në Bruksel, ja fotot e dy autorëve të dyshuar

  Terrori në Bruksel, ja fotot e dy autorëve të dyshuar

Mediat në Belgjikë kanë publikuar fotot e dy personave të dyshuar si përgjegjësit kryesorë të shpërthimeve të shënuara ditën e

Lexo me Shume