Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Adriatik Llalla"

Kërcënimet, kryeprokurori Llalla u shmanget pyetjeve: Jemi për tjetër çështje

    Kërcënimet, kryeprokurori Llalla u shmanget pyetjeve: Jemi për tjetër çështje

Në ceremoninë e diplomimit të magjistratëve të rinj ka qenë i pranishëm edhe prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla. I pyetur nga gazetarët lidhur me lajmin e pak ditëve më parë,

Lexo me Shume

Kërcënimet ndaj kryeprokurorit Llalla, dy deputetë kërkojnë seancë dëgjimore

    Kërcënimet ndaj kryeprokurorit Llalla, dy deputetë kërkojnë seancë dëgjimore

Pak ditë pas bërjes të ditur të lajmit për kërcënimet ndaj Kryeprokurorit Adriatik Llalla, i cili u detyrua të largojë nga vendi familjen e tij, mësohet se dy deputetë kanë

Lexo me Shume

Kërcënimi i kryeprokurorit, zyra e shtypit: Nuk cenohen hetimet

    Kërcënimi i kryeprokurorit, zyra e shtypit: Nuk cenohen hetimet

Ditën e sotme u bë me dije lajmi i kërcënimit të kryeprokurorit të Republikës së Shqipërisë, Adriatik Llalla. Si pasojë e këtij kërcënimi, kryeprokurori është detyruar të largojë nga vendi

Lexo me Shume

Gazetari Fatos Mahmutaj: Adriatik Llalla shantazhon mediat dhe mbyll profilet e së bijës në rrjetet sociale

    Gazetari Fatos Mahmutaj: Adriatik Llalla shantazhon mediat dhe mbyll profilet e së bijës në rrjetet sociale

Kanë shkaktuar shumë “zhurmë” në portale e në rrjetet sociale fotot e vajzës së kryeprokurorit Adriatik Llalla, të komentuara për jetën luksoze e për shpenzimet e shumta. Nisi gjithçka nga

Lexo me Shume

Bledi Mane: Vajza e Adriatik Llallës, dikur me bukë me vete në shkollë, sot me makina 75 mijë euro

    Bledi Mane: Vajza e Adriatik Llallës, dikur me bukë me vete në shkollë, sot me makina 75 mijë euro

Në një postim të fundit, gazetari Bledi Mane kërkon që të largojmë vëmendjen nga djali i ish-guvernatorit të BSH-së apo partnerja e Shkëlzen Berishës dhe të fokusohemi tek abuzuesja e

Lexo me Shume

Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla

    Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla

Skandali i përgjimeve ka mbledhur edhe Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishanin dhe kryeprokurorin Adriatik Llalla. Mësohet se temë e diskutimit janë hetimet e policisë mbi këtë çështje, ku

Lexo me Shume

Pajisja përgjuese, Visho Ajazi dhe dy prokurorë në zyrën e Llallës

    Pajisja përgjuese, Visho Ajazi dhe dy prokurorë në zyrën e Llallës

Në vijim të hetimeve për pajisjen përgjuese “IMSI Catcher” të futur në Shqipëri dhe që dyshohet se është administruar në kundërshtim me ligjin, kryeprokurori Adriatik Llalla është duke zhvilluar një

Lexo me Shume

Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

    Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

Prokuroria ka marrë në pyetje sekretaren e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, pas gjetjes së një pajisje përgjuese në ambientet e këtij dikasteri. Mësohet se ajo është thirrur për të

Lexo me Shume

Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

  Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

Kryeprokurori Llalla ka marrë dosjen e plotë të shpërthimit me tritol të farmacisë së Bashkim Tahirit, babait të ministrit të

Lexo me Shume

Manjani – Lallës: Hetoni zyrtarët e nivelit të lartë

  Manjani – Lallës: Hetoni zyrtarët e nivelit të lartë

Gjatë një takimi me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka kërkuar që të hetimi të

Lexo me Shume

Llalla, qarkore për prokuroritë: Mos i fusni të gjithë në burg, ka mbipopullim

  Llalla, qarkore për prokuroritë: Mos i fusni të gjithë në burg, ka mbipopullim

Në një qarkore të miratuar nga kryeprokurori Adriatik Llalla kërkohet nga prokurorët e rretheve që të tregohen të kujdesshëm në

Lexo me Shume

Llalla për VOA-n: Zyrtarët me pasuri e orë të shtrenjta s’do të thotë se janë të korruptuar

  Llalla për VOA-n: Zyrtarët me pasuri e orë të shtrenjta s’do të thotë se janë të korruptuar

Kryeprokurori Adriatik Llalla deklaroi se lajmet që qarkullojnë nëpër media për vizitën e tij në SHBA janë spekulative. Në intervistën

Lexo me Shume

Ambasada amerikane: S’kemi dijeni për një takim mes kryeprokurorit Llalla dhe FBI-së

  Ambasada amerikane: S’kemi dijeni për një takim mes kryeprokurorit Llalla dhe FBI-së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar lidhur me vizitën e kryeprokurorit Llalla në SHBA.  Ajo shprehet se

Lexo me Shume