Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Adele"

Ç’pritet të ndodhë në “Grammy Awards 2017”?

    Ç’pritet të ndodhë në “Grammy Awards 2017”?

“Grammy Awards 2017” janë vetëm pak muaj larg, ndërkohë që nominimet priten të shpallen në Shtator, muaj ky kur pranohen kandidaturat e fundit. Billboard ka kontaktuar me disa producentë të

Lexo me Shume

Publikohen emrat për “Apple Music Festival”

    Publikohen emrat për “Apple Music Festival”

Një nga festivalet më të rëndësishme të muzikës në botë, Apple Music Festival sapo ka publikuar të gjithë artistët që do të performojnë nga data 18 Shtator e deri në

Lexo me Shume

Lori Hoxha: Asnjë si ajo

Lori Hoxha: Asnjë si ajo

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Gjatë qëndrimit të saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku është duke pushuar, Lori Hoxha ka ndjekur së fundmi edhe

Lexo me Shume

Lionel Richie: “Nëse Adele nuk pranon të bëjë duet me mua, do ta sulmoj!”

    Lionel Richie: “Nëse Adele nuk pranon të bëjë duet me mua, do ta sulmoj!”

E keni menduar ndonjëherë se ç’do të bënit nëse Adele do t’ju refuzonte një bashkëpunim? Epo, Lionel Richie e ka menduar dhe për më tepër e ka bërë edhe publike.

Lexo me Shume

Adele mposht emocionet në Glastonbury: Kam dashur gjithmonë ta bëj këtë

    Adele mposht emocionet në Glastonbury: Kam dashur gjithmonë ta bëj këtë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Të shtunën e 25 qershorit, Adele ka arritur të mposhtë emocionet dhe frikën e saj, duke realizuar atë që s’e kishte

Lexo me Shume

Zemërohet Adele në koncert: “Ule atë dreq kamera!”

    Zemërohet Adele në koncert: “Ule atë dreq kamera!”

Nëse ke vendosur të shkosh në koncertin e Adeles dhe të marrësh kamera me vete, më mirë mos shko fare. Sepse Adele tregoi së fundmi se nëse ka diçka që

Lexo me Shume

(Video) Të gjitha herët që Adele ka harruar tekstin në skenë…

(Video) Të gjitha herët që Adele ka harruar tekstin në skenë…

Zëri i Adeles është një nga zërat më unikë të muzikës botërore, madje mund të themi se është perfekt, por të njëjtën gjë s’mund të themi për memorien e saj.

Lexo me Shume

Reagimi i Adeles teksa harron tekstin është i adhurueshëm

    Reagimi i Adeles teksa harron tekstin është i adhurueshëm

Askush nuk është perfekt, as Adele. Këngëtarja e hitit “Hello” ishte duke kënduar një ndër këngët e saj të preferuara gjatë turit që po zhvillon, kur i ndodhi diçka e

Lexo me Shume

Adele i jep “Okay”-n të dashurit

  Adele i jep “Okay”-n të dashurit

Mbrëmja e kaluar jo vetëm që na dhuroi një spektakël të vërtetë me Billboard Music Awards, por edhe një video

Lexo me Shume

Adele shumë shpejt me një këngë të re

  Adele shumë shpejt me një këngë të re

Me anë të një postimi në Instagram dhe Facebook, Adele na ka ngacmuar me një video 16-sekondëshe, që na lajmëron

Lexo me Shume

Red Hot Chili Peppers së shpejti me album të ri

  Red Hot Chili Peppers së shpejti me album të ri

Grupi i njohur i rrokut, Red Hot Chili Peppers, ka deklaruar ditën e mërkurë se do të nxjerrë albumin e

Lexo me Shume

E pabesueshme ajo që do të bëjë Adele për një çift gay!

E pabesueshme ajo që do të bëjë Adele për një çift gay!

Një surprizë shumë e këndshme ka ndodhur në një koncert të këngëtares Adele në Kopenhagen. Gjatë kohës që 28-vjeçarja ishte

Lexo me Shume

“Maja” tjetër ku është ngjitur Adele

  “Maja” tjetër ku është ngjitur Adele

Pa asnjë mëdyshje, Adele duket se i kap majat shumë shpejt dhe me lehtësi. Këtë herë, 27-vjeçarja është ngjitur në

Lexo me Shume

(Video) Ja si reagojnë fansat e Adele kundrejt incidentit në skenë

  (Video) Ja si reagojnë fansat e Adele kundrejt incidentit në skenë

    Të këndosh në stadiumet më të mëdha të Europës përballë një audience me më shumë se 10.000 persona

Lexo me Shume

Jeta e Adeles në një film

Jeta e Adeles në një film

Rebel Wilson ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Aktorja australiane Rebel Wilson është e njohur për rolet e

Lexo me Shume

Adele ndryshon look: “Tani kam mjekër”

  Adele ndryshon look:  “Tani kam mjekër”

Në një intervistë të dhënë për “Mirror”, këngëtarja Adele rrëfen ndryshmet në fizikun e saj, si shkak i shtatzënisë. Ajo

Lexo me Shume

Letër e hapur për Adele: Ti përmbyse gjithçka!

  Letër e hapur për Adele: Ti përmbyse gjithçka!

Të martën e 15 marsit shkova për herë të parë në një koncert të Adeles. Ishte koncerti i saj i

Lexo me Shume

Adele largohet përsëri nga muzika

  Adele largohet përsëri nga muzika

  Ajo shkëlqeu në turin e saj muajin e kaluar, duke performuar 105 shfaqje rreth e rrotull Amerikës Veriore dhe

Lexo me Shume

Adele siç nuk e keni parë kurrë

  Adele siç nuk e keni parë kurrë

Edhe pse shumë e quajnë Adelen thjesht një këngëtare, ajo ka treguar se është e përbashkëta e performuesve dhe këngëtarëve.

Lexo me Shume

Djali i Adele-s merr pjesë për herë të parë në performancën e saj

  Djali i Adele-s merr pjesë për herë të parë në performancën e saj

Adele ka dhënë një koncert të mërkurën në Londër. Gjatë performancës, ajo vuri re djalin e saj trevjeçar në publik.

Lexo me Shume