Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "abuzim seksual"

Përdhunoi vajzën, thjeshtrën, qenin dhe pulat, pedofili dënohet me vetëm 3 vite burgim

    Përdhunoi vajzën, thjeshtrën, qenin dhe pulat, pedofili dënohet me vetëm 3 vite burgim

Një 27-vjeçar në Adelaide, Australi, është dënuar me vetëm tre vite burgim, pavarësisht krimeve të rënda që ka kryer. Ai akuzohet se ka sulmuar seksualisht vajzën e tij 3-vjeçare, thjeshtrën

Lexo me Shume

Akuza se ngacmonte seksualisht të bijën, pranga babait në Fier

    Akuza se ngacmonte seksualisht të bijën, pranga babait në Fier

Një shtetas 45-vjeçar nga Fieri është vënë në prangat e policisë pas denoncimit të së bijës 14-vjeçare. Një ditë më parë, adoleshentja denoncoi babanë e saj, të divorcuar nga e

Lexo me Shume

Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

    Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

Pasditen e sotme u zhvillua protesta në mbrojtje të fëmijëve që kanë rënë pre e dhunës dhe abuzimeve seksuale. Qindra qytetarë marshuan nga Piramida drejt sheshit “Nënë Tereza” në mbështetje

Lexo me Shume

Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

    Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

Abuzimi me fëmijët në Shkodër ka qenë në qendër të diskutimit mes kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe Avokatit të Popullit, Igli Totozani. Kryeparlamentari shprehu shqetësimin për këtë

Lexo me Shume

Skandali në Shkodër, Totozani: Ky sistem të shembet, nevojiten zgjidhje afatgjata

    Skandali në Shkodër, Totozani: Ky sistem të shembet, nevojiten zgjidhje afatgjata

Lidhur me skandalin më të fundit të shënuar në një jetimore në qytetin e Shkodrës, Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, deklaroi në një lidhje direkte për emisionin “Top Story”

Lexo me Shume

Skandali në jetimoren në Shkodër, dyshohet se vajzat u abuzuan në ekskursion

    Skandali në jetimoren në Shkodër, dyshohet se vajzat u abuzuan në ekskursion

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e rëndë të shënuar në Shkodër, ku flitet për abuzimin e tre vajzave, 6, 8 dhe 11 vjeç. Në rrëfimet e tyre,

Lexo me Shume

Zbulimi i skandalit të ish-kryebashkiakut Xhelili, 20-vjeçarja ndihet e kërcënuar

    Zbulimi i skandalit të ish-kryebashkiakut Xhelili, 20-vjeçarja ndihet e kërcënuar

20-vjeçarja A. A. e cila denoncoi ish-kryebashkiakun e Peshkopisë, Shukri Xhelili, mësohet se është larguar nga Peshkopia së bashku me familjarët e saj. I ftuar në emisionin “Opinion”, drejtuesi i

Lexo me Shume