Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Përleshje mes tifozëve të Ukraniës dhe atyre të Kosovës në Shkodër!

(Video) Përleshje mes tifozëve të Ukraniës dhe atyre të Kosovës në Shkodër!
October 07
10:45 2017

Mbrëmjen e djeshme janë luajtur dy ndeshje mjaft të rëndësishme për kombëtaren e Shqiëprisë dhe Kosovës, ku e para pësoi disfatë nga Spanja me rezultatin 0:3, kurse e dyta 0:2.

Paçka se numri i ndjekësve në stadiumin “Loro Boriçi” ishte jo i madh, kanë mjaftuar ata që kanë qenë prezent për të degraduar situatën.

Para ndeshjes, tifozët e të dyja skuadrave kanë fyer njëri tjetrin duke u përplasur kështu më pas edhe verbalisht me njëri-tjetrin.

Është dashur ndërhyrja e policisë për të zbutur konfliktin e për të larguar tifozët ukrainas. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje