Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Fituesi i Formula 1, Nico Rosberg, tregon se suksesi nuk është i rastësishëm. Ja videoja emocionuese

(Video) Fituesi i Formula 1, Nico Rosberg, tregon se suksesi nuk është i rastësishëm. Ja videoja emocionuese
November 28
09:55 2016

Fituesi i Formula 1, Nico Rosberg, pas fitores ka shpërndarë një video shumë emocionuese në rrjete sociale, ku tregon se suksesi i tij nuk është i rastësishëm. Prej videos mund të dallojmë se që në momentin që ishte një fëmijë i vogël, Rosberg stërvitej nga babai në oborrin e shtëpisë për t’u bërë pilot i Formula 1.

Ai tani është ndër më të suksesshmit në këtë fushë dhe ka falënderuar publikisht prindërit që e nxitën që të vogël drejt këtij sporti me plot adrenalinë. Më poshtë mund të ndiqni videon e plotë:

 

Komento
Shperndaje