Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) E pabesueshme! Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë!

(Video) E pabesueshme! Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë!
August 07
22:29 2016

Xhudistja Majlinda Kelmendi sapo ka shkruar historinë e sportit kosovar duke fituar në finalen e madhe në Lojërat Olimpike. Kelmendi ka mundur rivalen e saj italiane duke fituar kështu medaljen e artë.

Duhet të theksojmë se kjo është medalja e parë e artë e Kosovës në Lojërat Olimpike dhe është një ogur mjaft i mirë duke qenë se Kosova merr pjesë në këtë event të madh për herë të parë. /Blitz.al/

 

Shperndaje