Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Turqia ofron pagë milionerësh për Armando Sadikun

Turqia ofron pagë milionerësh për Armando Sadikun
December 31
17:09 2017

Performancat e mira të Armando Sadikut me Kombëtaren nuk kanë ngelur pa u vënë re edhe nga Superliga turke. Dy golat e tij ndaj Turqisë kanë vlejtur që vlera e tij të rritet në arenën europiane të futbollit.

Sipas Panorama Sport gjigantët e Istanbul Bashakshehir janë gati të marrin shërbimet e sulmuesit të Kombëtares Shqiptare. Ata anë gati ti paguajnë rreth 900 mijë euro në sezon/

Problemi I këtij transfermi mbetet vetëm formula me të cilën mund të kryhet. Istanbuli kërkon të marrë hua Sadikun me opsioni e blerjes së merkatos së verës,por nga Ledia kërkojnë që sulmuesi të blihet menjëherë. Polakët kërkojnë plot 1. Milonë eyro për kartonin e Sadikut./Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje