Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen

TAS i ul dënimin, Platini jep dorëheqjen
May 10
12:37 2016

Nuk ka fund të lumtur historia e Michel Platini.

Presidenti i UEFA-s ka marrë lajmin e reduktimit të dënimit nga 6 vite skualifikim në 4, të dhënë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (TAS)

Vendim ky që e lë Platini-në të pakënaqur në lidhje me akuzat për përfitimit të 2 milionë eurove një një takim konsultimi të vitit 2011.

Pavarësisht se dënimi u ul me 2 vite, francezi ka deklaruar me trishtim se do të paraqesë dorëheqjen e tij në kongresin e ardhsëm të UEFA-s.

Etiketimet
Shperndaje