Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Superkupa: Skënderbeu barazon rezultatin me Kukësin

Superkupa: Skënderbeu barazon rezultatin me Kukësin
August 24
22:03 2016

Hapet zyrtarisht sezoni i ri i Futbollit në Shqipëri. Finalja e Superkupës së Shqipërisë ka filluar mbrëmjen e sotshme me ndeshjen e parë të sezonit mes Skëndërbeut dhe Kukësit në stadiumin Selman Stermasi.

Dovernekoviç ka shënuar golin e parë për Kuksin në minutën e 26. Më pas Fukui ka shënuar gol në minutën e 30 ku dhe ka barazuar. Ndeshja e parë e këtij sezoni ka përfunduar me rezultatin 1-1.

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu: Shehi, Radas, Jashanica, Osmani, Mici, Lilaj, Orelesi, Fukui, Sercho, Gavazaj, Salihi.

Kukësi: Koliçi, Arbri, Shëmeti, Alla, Hallaçi, Karioka, Hasani, Musolli, Dvornekoviç, Emini, Pjejiç./Blitz.al/

Shperndaje