Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Festë në Vjenë pas ndeshjes me Austrinë

(Video) Festë në Vjenë pas ndeshjes me Austrinë
March 27
17:19 2016

Edhe pse Kombëtarja jonë u mund me rezultatin 2-1 në miqësoren kundër Austrisë, tifozët shqiptarë që ishin në stadium, pasi shijuan 90 minutat e lojës duke mbështetur Kombëtaren, festuan në rrugët e Vjenës duke kërcyer, kënduar e duke valëvitur plot krenari flamurin tonë kombëtar. Kjo festë e tifozëve tanë, edhe pse pas një humbjeje, vjen edhe për shkak të paraqitjes së mirë të Kombëtares sonë, sidomos gjatë pjesës së dytë të lojës, duke treguar karakter përballë një kundërshtari të fortë si Austria.

Shperndaje