Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shqipëri-Maqedoni, zbardhet formacioni zyrtar

Shqipëri-Maqedoni, zbardhet formacioni zyrtar
September 05
20:43 2016

Pak minuta më vonë, Shqipëria do të startojë premierën e saj në kualifikueset “Rusi 2018”. Ndeshja Shqipëri-Maqedoni do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”, sakaq paralelisht zhvillohet edhe ndeshja Kosovë-Finlandë. Pak më parë janë zbardhur formacionet zyrtare që do të luajnë në ndeshjet e sotme në orën 20:45.

Formacioni i Shqipërisë:

Në portë Berisha, në mbrojtje Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Agolli. Ndërkohë në mesfushë: Xhaka, Kukeli, Barashi, Gashi, Hyka. Sulmues: Armando Sadiku.

/Blitz.al/

 

Shperndaje