Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ronaldo kthehet në fushë pas pezullimit por rrezikon një tjetër dënim

Ronaldo kthehet në fushë pas pezullimit por rrezikon një tjetër dënim
September 22
11:34 2017

Cristiano Ronaldo është rikthyer në formacionin e Real Madritit ndaj Betisit. Ai ka qenë i pezulluar për 5 ndeshje dhe kjo ishte ndeshja e parë në La Liga për këtë sezon. Më parë Ronaldo u dënua pasi shtyu arbitrin në Superkupën e Spanjës kundër Barcelonës.

Gjatë ndeshjes ndaj Betisit , Ronaldo ka tentuar 12 herë të godiste portën por nuk ka shënuar asnjë gol. Ndërkohë që në pjesën e dytë ai ka humbur kontrollin e topit dhe teksa ka qenë duke vrapuar drejt Manusë, lojtari i Betisit ka rrëshqitur, ndërkohë që takat e Ronaldos kanë shkelur mbi të.

Mediat katalanase janë acaruar dhe kanë3 shkruajtur: “A ishte i qëllimshëm ky veprim i portugezit?”, “Sulmuesi nuk u ndëshkua as me një karton të verdhë, por meritonte më shumë”./Blitz.al/

adsdasdasdasda

Komento
Shperndaje