Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Reali i Madridit bie në gojë të ujkut (foto)

Reali i Madridit bie në gojë të ujkut  (foto)
April 06
21:58 2016

Triumfi në El Clasico ndaj Barcelonës nuk ka zgjatur shumë për Realin e Madridit i cili është mundur sot në fushën e Wolfsburg me rezultatin 2-0.Rezultat ky që e fut në një telash shumë të madh ekipin e Zidane sepse i duhet ta përmbysë këtë rezultat ndeshjen e kthimit në Madrid. Një ndeshje tejet e dobët për “merenges” të cilët nuk kanë mundur dot të reagojnë pas pësimit të dy golave. Nga ana tjetër një Wolfsburg plot dëshirë që ka zhvilluar një ndeshje të shkëlqyer ndaj një kundërshtari shumë të fortë. Gjithçka do të vendoset ndeshjen në kthimit në Madrid , por një gjë është e sigurt: Reali i Madridit i ka hapur shumë punë vetes.

Komento
Shperndaje