Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rafael Nadal betohet: “Ose e fitoj çmimin Grand Slam ose vdes!”

Rafael Nadal betohet: “Ose e fitoj çmimin Grand Slam ose vdes!”
November 06
11:56 2016

Ish-lojtari më i mirë i tenisit, spanjolli Rafael Nadal, është i vendosur për të fituar çmimin e 14-të Grand Slam dhe ka thënë se është i gatshëm të japë jetën për këtë. Spanjolli ka pasur një perfomancë zhgënjyese në 2016-n pasi vuajti nga disa dëmtime të cilat nuk e lejuan të luante në potencialin e tij të zakonshëm.

“Do të jap jetën duke u përpjekur për të marrë pjesë në çdo kompeticion dhe të fitoj me çdo kusht! Do të punoj më shumë se kurrë dhe kam një vendosmëri të jashtëzakonshme për të rifituar gjithçka kam lënë pas si pasojë e dëmtimeve”, – ka thënë Nadal për “Sky Sports”.  /Blitz.al/

Shperndaje