Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Pse Ronaldo luajti në një stadium bosh?

Pse Ronaldo luajti në një stadium bosh?
November 03
13:16 2016

Jemi mësuar ta shohim si një nga yjet më të mëdhenj të futbollit që luan në stadiume gjigante, me minimumi 50-60 mijë tifozë. Ose 80 mijë në “Santiago Bernabeu”.

Por mbrëmja e djeshme ka qenë disi e ndryshme për yllin portugez të Real Madrid, që luajti në një stadium thuajse krejt bosh në Poloni përballë Legias së Varshavës. Kjo për shkak se tifozët vendas ishin dënuar që prej ndeshjes përballë Dortmundit për sjelljen e tyre jo korrekte në stadium, duke hedhur mjete të forta, piroteknike, flakadanë apo gurë në fushë.

Për Cristiano-n, mbrëmja e djeshme ishte e errët në aspektin personal, si edhe për ekipin që nuk shkoi më tepër se barazimi 3-3 në një ndeshje dramatike, që kaloi në episode nga fitore e sigurt, barazim me fat në fund e thuajse fitore në ekstrem.

Kjo vërteton edhe njëherë se Ronaldo luan shumë herë më mirë në stadiume të mbushur me sportdashës, për më tepër në ato stadiume ku fërshëllehet nga fansat kundërshtarë.

Në këto lloj ndeshjesh, ai sigurohet të bëjë çmos të shënojë e fitojë si një kundërpërgjigje inati.

Por jo mbrëmë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje