Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Prishet marrëveshja FIFA-France Football. Rikthehet “Topi i artë”!

Prishet marrëveshja FIFA-France Football. Rikthehet “Topi i artë”!
September 16
17:12 2016

Thojini lamtumirë çmimit “Fifa Ballon d’Or”, ekskluziv i “France Football”.

Lajmi, i dhënë fillimisht nga “Mundo Deportivo” në Spanjë, u konfirmua edhe nga vetë revista historike franceze.

Kjo do të thotë se partneriteti i nisur në vitin 2010, i cili unifikoi dy çmimet “Ballon d’Or” dhe “Fifa World Palyer”, nuk do të ekzistojë më.

Ditën e martë do të zbulohen detajet e formulës së re të edicionit të 61-të të çmimit, që me siguri do të shohë favorit portugezin Cristiano Ronaldo. /Blitz.al/

Shperndaje