Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Prag lufte apo prag ndeshjeje futbolli?

Prag lufte apo prag ndeshjeje futbolli?
November 12
17:40 2016

Në prag të ndeshjes kundër Izraelit, panorama jashtë stadiumit “Elbasan Arena” i përngjan asaj të një situate lufte a proteste të rrezikshme.

Më tepër e 2000 forca policore, agjentë të fshehtë, e snajpera janë vënë në gatishmëri në prag të këtij takimi.

Rëndësia e tij rritet pasi Shqipëria është cilësuar si një vendet me rekrutë të ISIS-it e Izraeli është armiku më i betuar i ISIS-it, ndaj masat për këtë ndeshje ua kalojnë shumëfish edhe atyre të ndërmarra para ndeshjes me Serbinë.

Gjithsesi, ne urojmë të mos ketë asnjë incident dhe fitore djemve të De Biazit! /Blitz.al/

elbasan-1

Komento
Shperndaje