Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Përballja Manchester United – Chelsea, Jose Mourinho: Do të humb statusin e më të mirit nëse nuk i jap trofe ekipit

Përballja Manchester United – Chelsea, Jose Mourinho: Do të humb statusin e më të mirit nëse nuk i jap trofe ekipit
October 23
11:12 2016

Jose Mourinho është shprehur se nuk do të jetë më ai “i veçanti” nëse do të dështojë dhe nuk do i japi trofe ekipit të Manchester United.

Mourinho ka fituar tre çmime të Premier League-ës me Chelsea përpara largimit prej këtij klubi dhjetorin e kaluar. Portugezi është i vendosur për të përfunduar me sukses misionin e tij në United por është nën presion për të dhënë një rezultat kundër ish-klubit të tij. United ka marrë vetëm pesë pikë nga pesë ndeshjet e fundit në kampionat, dhe do të bien pesë pikë prapa Chelseat, nëse kthimi i pritur me padurim i Mourinhos në Stamford Bridge përfundon në disfatë.

“Unë kam një kontratë tre-vjeçare  me Manchester United  dhe nëse jam këtu për këto vite, njerëzit duhet ta dinë se unë do të jap gjithçka për  klubin dhe se jam një profesionist i dedikuar ndaj ekipit 24 orë të ditës. Por nëse në fund të tre viteve unë nuk fitoj as një kupë argjendi për ta, ata do të mendojnë se ky është një njeri i mirë , trajner i mirë, na pëlqen por nuk ka asgjë të veçantë. Chelsea ka fituar 4 tituj të Premier League në historinë e tyre tre prej të cilëve nën trajnimin tim. I çova ata drejt Wembley, Cardiff e në kupat finale. Pra është një lidhje e bazuar në ndjeshmëri por e ndërtuar mbi sukses.  Nuk do ta harroj asnjëherë mbështetjen e fansave të atij ekipi. Unë kam një zemër që më bën të lidhem 101% me ekipin. Unë jam rritur në Portugali por nuk isha i lindur të mbështesja Porton. I dhashë jetën time Madridit, Interit, Chelsea-it dhe tani do ia dedikoj United. Kështu tashmë jam 100% United.”- ëhstë shprehur Mourinho.

Mourinho do të përballet me Antonio Conte, trajnerin e Chelseas por kjo nuk është hera e parë që ata vihenpërballë njëri-tjetrit.

“Në Premier League nuk ka menaxherë të këqij të gjithë janë të talentuar e shumë prej tyre i përkasin elitës.”- ka përfunduar trajneri i Manchester United./Blitz.al/

Komento
Shperndaje