Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

    Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

Skuadra greke mund të përjashtohet nga kompeticioni europian pasi ministri grek i Sportit lajmëroi se ai i qëndron vendimit për të mos zhvilluar kampionatin brenda vendit si pasojë e dhunës

Lexo me Shume

Pas sulmeve terroriste, UEFA vendos për tifozët në Euro 2016

    Pas sulmeve terroriste, UEFA vendos për tifozët në Euro 2016

UEFA ka konfirmuar se ndeshjet e Euro 2016 do të zhvillohen me tifozë. UEFA e ka një lajm të mirë për tifozët e skuadrave pjesëmarrëse në Euro 2016. Shtëpia e

Lexo me Shume

Plani i “çmendur” i Realit: e blen Moratën nga Juventusi 30 milionë euro dhe ia shet Arsenalit 50 milionë

    Plani i “çmendur” i Realit: e blen Moratën nga Juventusi 30 milionë euro dhe ia shet Arsenalit 50 milionë

Reali i Madridit, duke parë që sulmuesi i huazuar tek Juventus, Alvaro Morata, ka shkëlqyer këtë sezon e ka gati planin për të përfituar nga ai. Spanjollja “As” shkruan se

Lexo me Shume

Një rrëfim interesant i mbrojtësit të kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj (Video)

Speciale nga redaksia e Supersport: Rrëfimi i Mavrajt. Posted by Digitalb on Tuesday, March 22, 2016

Lexo me Shume

Tenis, Djokoviç kërkon falje!

    Tenis, Djokoviç kërkon falje!

Novak Djokoviç ka kërkuar falje për frazat seksiste të shprehura pak ditë më parë rreth vlerës monetare që meritojnë meshkujt në krahasim me femrat e tenisit. Numri 1 i botës

Lexo me Shume

Kupa e Botës 2022, vizitorët do të qëndrojnë në shkretëtirë në tenda beduine

    Kupa e Botës 2022, vizitorët do të qëndrojnë në shkretëtirë në tenda beduine

Fillimisht kur Katari u përzgjodh në 2010-n për Kupën e Botës të vitit 2022, qeveria njoftoi ndërtimin e të paktën 55,000 dhomave për të akomoduar mysafirët, të cilët priten të

Lexo me Shume

Guardiola-City: Gati 4-5 lojtarë klasi për sezonin e ardhshëm

    Guardiola-City: Gati 4-5 lojtarë klasi për sezonin e ardhshëm

Zyrtarë të klubit të Manchester City-t kanë besimin se duke i ofruar trajnerit Guardiola atmosferën e duhur për të punuar dhe një shumë të majme për të shpenzuar në merkato

Lexo me Shume

Plas në tenis – Moore: Femrat vlejnë më pak se meshkujt!

    Plas në tenis – Moore: Femrat vlejnë më pak se meshkujt!

Ka shkaktuar zhurmë deklarata e bërë nga drejtori i turneut vjetor të tenisit “Indian Wells”, për tenistet femra: “Po të isha femër, do t’i puthja çdo ditë këmbët Roger Federer

Lexo me Shume

Jurgen Klopp: Vetëm Lionel Messi është i pashitshëm

Trajneri aktual i Liverpulit dhe ish-trajneri i Borusias së Dortmundit, Jurgen Klopp, ka deklaruar se asnjë nga lojtarët e tij

Lexo me Shume

Jurgen Klopp: Lionel Messi është i pashitshëm

  Jurgen Klopp: Lionel Messi është i pashitshëm

Tranjeri aktual i Liverpol dhe ish tranjeri i Borusias së Dortmund, Jurgen Klopp, ka deklaruar se anjë nga lojtarët e

Lexo me Shume

Kjo është lista e De Biazit për dy miqësoret e muajit mars

  Kjo është lista e De Biazit për dy miqësoret e muajit mars

Lista e plotë e lojtarëve, që De Biazi ka thirrur për dy miqësoret e muajit mars: Portierë:  Etrit Berisha, Alban

Lexo me Shume

Rekord: Buffon në histori!

  Rekord: Buffon në histori!

Më në fund ndodhi ajo që të gjithë tifozët e Juventusit dhe admiruesit e portierit Gianluigi Buffon prisnin prej kohësh:

Lexo me Shume

Mihajloviç, e ardhmja në dyshim: Milan apo Lazio?

  Mihajloviç, e ardhmja në dyshim: Milan apo Lazio?

Sipas asaj që shkruan e përditshmja “Gazzetta dello Sport” në Itali, e ardhmja e trajnerit aktual të Milanit, Sinisa Mihajloviç,

Lexo me Shume

Provat në Australi, Hamilton në krye

  Provat në Australi, Hamilton në krye

Nuk zbulon asnjë surprizë fillimi i sezonit të ri të Formula 1. Provat e kësaj fundjave në Australi treguan edhe

Lexo me Shume

Juve e Milan mendojnë për sezonin e ardhshëm. Ja lëvizjet!

  Juve e Milan mendojnë për sezonin e ardhshëm. Ja lëvizjet!

  Marotta gati të blindojë Allegrin me një kontratë “top” dhe pritet t’i dhurojë Dybalas një partner si Cavani! Bilanci

Lexo me Shume

Për herë të parë në histori, një skuadër refugjatësh në Lojërat Olimpike

  Për herë të parë në histori, një skuadër refugjatësh në Lojërat Olimpike

Kriza më e madhe e refugjatëve  ka prekur çdo tryezë politike ndërkombëtare. Por edhe pse shumica e këtyre refugjatëve kanë mungesë

Lexo me Shume

Rikthehet Formula 1. Dominon Hamilton!

  Rikthehet Formula 1. Dominon Hamilton!

Mercedesi i kampionit të botës në fuqi, Lewis Hamilton, regjistroi kohën më të mirë në provat e lira të Australisë.

Lexo me Shume

Lazio eliminohet. Rekord negativ për Italinë!

  Lazio eliminohet. Rekord negativ për Italinë!

Deri mbrëmjen e djeshme, ekipi i Lazios ishte i vetmi ekip italian i mbetur ende në garë në kupat e

Lexo me Shume

Totti largohet? Claudio Ranieri e kërkon te Leicester City!

  Totti largohet? Claudio Ranieri e kërkon te Leicester City!

Sipas asaj që raporton gazeta “Corriere dello sport”, kapiteni legjendar i Romës, Francesco Totti, do të largohet në fund të

Lexo me Shume

“Tërmet” në “Allianz Arena”! Barcelona kualifikohet lehtësisht

  “Tërmet” në “Allianz Arena”! Barcelona kualifikohet lehtësisht

Një ndeshje “e çmendur” ajo në “Allianz Arena” për fazën e 1/8-ave të Champions League, ku deri në minutën e

Lexo me Shume

Rafa Nadal hedh në gjyq ish-ministren franceze

  Rafa Nadal hedh në gjyq ish-ministren franceze

Rafael Nadal po mendon të hedhë në gjyq një ish-ministre të qeverisë franceze, e cila është shprehur se mungesa 7-mujore

Lexo me Shume