Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Mourinho: Nuk kam nënshkruar kontratë me Manchester United

    Mourinho: Nuk kam nënshkruar kontratë me Manchester United

Ish-menaxheri i Chelseas, portugezi Jose Mourinho, ka mohuar nënshkrimin e një kontrate me Manchester United. Ai këmbëngul se nuk ka nënshkruar asnjë kontratë me gjigantin anglez, për të marrë përsipër

Lexo me Shume

Cristiano Ronaldo thyen një rekord historik (Foto)

    Cristiano Ronaldo thyen një rekord historik (Foto)

Cristiano Ronaldo ka thyer rekord historik në ndeshjen ndaj Eibarit e cila u fitua nga skuadra e Realit të Madridit 4-0 duke ngushtuar diferencën me Barcelonën në 4 pikë e

Lexo me Shume

Conte bind Diego Costan – Të dy, gati për të ringritur Chelsea-n!

    Conte bind Diego Costan – Të dy, gati për të ringritur Chelsea-n!

Menjëherë pas zyrtarizimit të Antonio Contes si trajneri i ekipit të Chelsea-s duke filluar nga sezoni i ardhshëm, trajneri italian ka filluar punën, edhe pse ende në drejtimin e Kombëtares

Lexo me Shume

Të shtunën kryendeshja e Serisë A, Milan – Juventus

    Të shtunën kryendeshja e Serisë A, Milan – Juventus

Të shtunën në mbrëmje do të përballen në “San Siro” Milan e Juventus, një super përballje. Të dyja skuadrat vijnë në këtë sfidë me dëshirën e madhe për të fituar

Lexo me Shume

Ofertë “shokuese” për Jose Mourinhon! A do ta pranojë ai?

    Ofertë “shokuese” për Jose Mourinhon! A do ta pranojë ai?

Askujt nuk do t’i kishte shkuar mendja se do të vinte një propozim i tillë për trajnerin portugez, Jose Mourinho. Deri sot jemi mësuar të dëgjojmë oferta nga më të

Lexo me Shume

“Tronditet” Ibrahimoviç – ish trajneri Karlsson: Zlatan dopohej te Juventusi!

    “Tronditet” Ibrahimoviç – ish trajneri Karlsson: Zlatan dopohej te Juventusi!

Vërtet shokuese ka qenë deklarata e Ulf Karlsson, ish-trajnerit të Kombëtares Suedeze të Atletikës, që ka lënë shije të hidhur te futbolldashësit anembanë botës! “Sipas meje, Zlatan Ibrahimoviç dopohej kur

Lexo me Shume

Reali i Madridit bie në gojë të ujkut (foto)

    Reali i Madridit bie në gojë të ujkut  (foto)

Triumfi në El Clasico ndaj Barcelonës nuk ka zgjatur shumë për Realin e Madridit i cili është mundur sot në fushën e Wolfsburg me rezultatin 2-0.Rezultat ky që e fut

Lexo me Shume

Kryebashkiaku i Leicesterit premton: Shumë shpejt qyteti do të ketë rrugën ‘Ranieri’!

    Kryebashkiaku i Leicesterit premton: Shumë shpejt qyteti do të ketë rrugën ‘Ranieri’!

Tashmë nuk mund të cilësohet më një surprizë, por një realitet i prekshëm që po mahnit gjithë Europën! Ekipi i Leicester Cityt, vetëm 6 javë nga fundi i kampionatit anglez

Lexo me Shume

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

Është mbajtur gjatë ditës së sotme funerali i kampionit italian të futbollit, Cesare Maldini, i cili humbi jetën 2 ditë

Lexo me Shume

(Video) Regbi – Martinez dënohet me 99 vite skualifikim! Ja pse…

  (Video) Regbi – Martinez dënohet me 99 vite skualifikim! Ja pse…

Vërtet shokuese ajo që ka ndodhur gjatë një ndeshjeje të Kampionatit Argjentians të regbisë. Cipriano Martinez, lojtar i skuadrës Pucara,

Lexo me Shume

Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

  Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

Në skandalin e korrupsionit të “Panama Papers” zbulohet se është përfshirë edhe ekipi i Interit. Mediat italiane, ndër to e

Lexo me Shume

Antonio Conte, zyrtarisht trajner i Chelsea-t sezonin e ardhshëm (foto)

  Antonio Conte, zyrtarisht trajner i Chelsea-t sezonin e ardhshëm (foto)

Trajneri aktual i Kombëtares Italiane Antonio Conte ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me blutë e Londrës. Ai do të marrë

Lexo me Shume

Nesër rikthehet magjia e Champions League. Barcelona – Atletico dhe Bayern – Benfica (foto)

  Nesër rikthehet magjia e Champions League. Barcelona – Atletico dhe Bayern – Benfica (foto)

Nesër në mbrëmje rikthehet magjia e Champions League me dy sfidat e para çerekfinale: skuadra blaugrane e Barcelonës, pas humbjes

Lexo me Shume

“Derbi” shkarkon Stefano Piolin. Inzaghi merr drejtimin e Lazios

  “Derbi” shkarkon Stefano Piolin. Inzaghi merr drejtimin e Lazios

Duket se humbja me rezultatin e thellë 1-4 në derbin me Romën i ka kushtuar stolin trajnerit Stefano Pioli. Lazio

Lexo me Shume

Kërcënohet Vardy!

Kërcënohet Vardy!

Mesa duket, nuk mjafton të surprizosh për mirë një komb të tërë dhe mbarë Europën për t’u shpëtuar mesazheve negative!

Lexo me Shume

Korça shumë shpejt me “fshat olimpik”. Kalon investimi prej 5 miliardë lekësh (foto)

  Korça shumë shpejt me “fshat olimpik”. Kalon investimi prej 5 miliardë lekësh (foto)

Qyteti i Korçës pritet të ketë shumë shpejt një fshat olimpik. Punimet pritet të nisin në datën 18 prill, pas

Lexo me Shume

Vazhdon dueli Maxi Lopez – Icardi. Interisti: Unë nuk jam injorant si ai

  Vazhdon dueli Maxi Lopez – Icardi. Interisti: Unë nuk jam injorant si ai

Të gjithë e kujtojnë historinë “Maxi Lopez-Wanda Nara-Mauro Icardi”, këtë trekëndësh dashuri-tradhti që vazhdon edhe sot të ngjallë kureshtjen e

Lexo me Shume

Rooney: Nuk largohem nga Kombëtarja Angleze edhe për disa vite

  Rooney: Nuk largohem nga Kombëtarja Angleze edhe për disa vite

Pas një mungese thuajse 2-mujore si shkak i një dëmtimi në gju, kapiteni i Kombëtares Angleze Wayne Rooney shprehet se

Lexo me Shume

Ribery: Ëndrra jonë dhe e Pep Guardiolës është të fitojmë Champions League (foto)

  Ribery: Ëndrra jonë dhe e Pep Guardiolës është të fitojmë Champions League (foto)

Një nga lojtarët më të rëndësishëm të Bayern, Frank Ribery, ka folur në një intervistë për sfidën e së martës

Lexo me Shume

Humbet Milani , Mihailoviç ju kërkon ndjesë tifozëve (Foto)

  Humbet Milani , Mihailoviç ju kërkon ndjesë tifozëve (Foto)

Milan do të “burgoset” në Milanello. Humbja e pësuar kundër Atalanta-s ka konfirmuar krizën e kuqezinjve dhe trajneri Sinisa Mihajlovic

Lexo me Shume

Carlo Ancelotti: Lojtarët frikësohen nga Messi

  Carlo Ancelotti: Lojtarët frikësohen nga Messi

Ish-trajneri i Realit të Madridit, Carlo Ancelotti, dhe trajneri që sezonin tjetër do të drejtojë Bajernin e Mynihut ka folur

Lexo me Shume