Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

    Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

Edhe pse kishte lindur në Adelaide të Australisë, Tony Skeffington që prej fëmijërisë ka qenë tifozi më i zjarrtë i Leicester City, duke e ndjekur ekipin e tij të zemrës

Lexo me Shume

Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

    Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

Rusia ka vendosur të lëshojë pe dhe të lejojë pjesëmarrësit nga Kosova që të përfaqësojnë vendin e tyre në Kampionatin Europian të Xhudos. Trajneri Driton Kuka ka postuar në rrjetin

Lexo me Shume

Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

    Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

Shteti i Kosovës mund të bojkotojë Kampionatin Europian të Xhudos, për shkak se Rusia, vendi organizator i këtij eventi, nuk lejon përdorimin e simboleve shtetërore të Kosovës në territorin e

Lexo me Shume

(VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

    (VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

Paraditen e sotme është prezantuar projekti i stadiumit të ri kombëtar, për të cilin kreu i FSHF-së, Armando Duka, tha se ishte rezultat i një bashkëpunim të përbashkët me qeverinë.

Lexo me Shume

Neuer rinovon deri në 2021-shin (Foto)

    Neuer rinovon deri në 2021-shin (Foto)

Portieri i Bayernit të Mynihut, Manuel Neuer, ka rinovuar kontratën edhe për 5 vite të tjera, deri në vitin 2021. Një rinovim shumë i rëndësishëm për lojtarin dhe skuadrën në

Lexo me Shume

Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

    Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

Njëra prej dy përballjeve të fazës gjysmëfinale në Champions League do të jetë Bayern Munchen – Atletico Madrid. Teksa ekipi gjerman shihet si favorit, ekspertë të futbollit deklarojnë se mposhtja

Lexo me Shume

Ecclestone: Jo femrave në gara!

    Ecclestone: Jo femrave në gara!

Sërish deklarata polemizuese nga kreu i Formula 1, Bernie Ecclestone. A kanë vend femrat në njëvendëshet e garave të automobilizmit? Jo, thjesht një fantashkencë! I pyetur gjatë një interviste në

Lexo me Shume

E bujshme! Cristiano Ronaldo në Paris (Foto)

    E bujshme! Cristiano Ronaldo në Paris (Foto)

Cristiano Ronaldo është takuar me pronarin e PSG-së, sipas prestigjiozes franceze, “France Football”. Ylli portugez i Real Madridit u takua në Paris me presidentin Nasser Al-Khelaifi. “France Football” ka shpjeguar

Lexo me Shume

Cesc Fabregas: Nuk dua që Tottenham të dalë kampion

  Cesc Fabregas: Nuk dua që Tottenham të dalë kampion

Edhe pse Cesc Fabregas tashmë është një futbollist i Chelsea-t, ai kurrsesi nuk ka reshtur së bëri tifo për ish-skuadrën

Lexo me Shume

Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

  Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

Kualifikimi për herë të parë në gjysmëfinalet e Champions League dhe fitorja e pastër kundër ekipit të Chelsea-s në kampionat

Lexo me Shume

Barcelona bie në “Camp Nou” nga Valencia

  Barcelona bie në “Camp Nou” nga Valencia

Skuadra e Barcelonës mund të quhet zyrtarisht në krizë. Pas humbjes me Realin e Madridit në “El Clasico” pasoi humbja

Lexo me Shume

Kërcënohen futbollistët e Librazhit, u kërkohet të lënë Pogradecin të fitojë

  Kërcënohen futbollistët e Librazhit, u kërkohet të lënë Pogradecin të fitojë

Disa persona të paidentifikuar, të cilët udhëtonin me një mjet tip fuoristradë, kanë ndaluar autobusin në të cilin udhëtonte skuadra

Lexo me Shume

Mourinho dhe efekti i tij domino: Blanc, Zidane, Allegri e Mançini, pjesë e lojës

  Mourinho dhe efekti i tij domino: Blanc, Zidane, Allegri e Mançini, pjesë e lojës

E kujt mund t’i kishte shkuar në mendje se një skuadër do t’i thoshte ‘jo” Jose Mourinhos? Drejtues të Manchester

Lexo me Shume

Çiftet gjysmëfinaliste të Uefa Champions League

  Çiftet gjysmëfinaliste të Uefa Champions League

Janë përcaktuar çiftet gjysëmfinaliste të Uefa Champions League.Manchester City – Real Madrid dhe Atletico Madrid – Bayern Munchen.Neshjet e para

Lexo me Shume

Formula 1 – Alonso do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Kinës

  Formula 1 – Alonso do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Kinës

Tashmë nuk ka më dyshime, Fernando Alonso do të garojë me McLaren-in e tij në garën e radhës të Çmimit

Lexo me Shume

Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

  Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

Një paradite e rëndësishme për futbollin europian kjo e sotmja, duke qenë se në orën 12.00 në Nyon do të

Lexo me Shume

Seria A – nga shtatori nis testimi i moviolës në fushë

  Seria A – nga shtatori nis testimi i moviolës në fushë

Rreth një muaj pasi u dha “ok” për përdorimin e të ashtuquajturës moviolë në fushë, Federata Italiane e Futbollit do

Lexo me Shume

Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Rey Manaj është emri i futbollistit shqiptar, me origjinë nga Lushnja, që i dhuroi fitoren Interit në derbin e

Lexo me Shume

Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

  Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

Jo pak polemika shoqëruan fundin e ndjeshjes së mbrëmshme mes Atletico Madrid dhe Barcelonës, të vlefshme për fazën çerekfinale të

Lexo me Shume

Ish-interisti Adriano: Në Itali janë thënë shumë gënjeshtra për mua

  Ish-interisti Adriano: Në Itali janë thënë shumë gënjeshtra për mua

Ju kujtohet Adriano, njëri prej sulmuesve më të talentuar e më premtues të Interit vite më parë? I konsideruar tashmë

Lexo me Shume

Ja çfarë i kanë shkruar disa nga shokët e skuadrës Cristiano Ronaldos në topin e “hat trick”-ut (Foto)

  Ja çfarë i kanë shkruar disa nga shokët e skuadrës Cristiano Ronaldos në topin e “hat trick”-ut (Foto)

Një mbrëmje e magjishme ajo e djeshmja për Cristiano Ronaldon, i cili shënoi një “hat trick” duke përmbysur rezultatin e

Lexo me Shume