Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Ministria e Greqisë reagon ndaj banderolës së tifozave shqiptarë: “Provokim, të hetohet nga UEFA”

    Ministria e Greqisë reagon ndaj banderolës së tifozave shqiptarë: “Provokim, të hetohet nga UEFA”

Ndeshja e sotme Shqipëri –Zvicër na ka mbajtur të gozhduar pas ekranit edhe pse në fund kombëtarja jonë u mund me rezultatin 1 me 0. Përveç reagimeve pozitive dhe kurajon

Lexo me Shume

Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

    Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

Pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri-Zvicër, e cila përfundoi me rezultatin 0-1, mesfushori Taulant Xhaka tha se kuqezinjtë i patën mundësitë e tyre, megjithatë mbetet për tu parë performanca në vijim.

Lexo me Shume

Po mamaja e vëllezërve Xhaka, për kë bën tifo sot?

    Po mamaja e vëllezërve Xhaka, për kë bën tifo sot?

  Kryefjalë e ditës së sotme është vetëm ndeshja e dytë e “Euro 2016”, Shqipëri-Zvicër, të cilat përballen në stadiumin “Stade Bollaert-Delelis”, Lens. Përvec kësaj, përballja e vëllezërve Xhaka nuk

Lexo me Shume

Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

    Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

Përpara debutimit në “Euro 2016” ku Shqipëria do të përballet sot në orën 15:00 me kombëtaren zvicerane, trajneri i kuqezinjve Gianni De Biasi ka zhvilluar mbledhjen e zakonshme me lojtarët,

Lexo me Shume

(Sondazh) Mendoni se Shqipëria do të kalojë fazën e grupeve në Euro 2016?

(Sondazh) Mendoni se Shqipëria do të kalojë fazën e grupeve në Euro 2016?
Lexo me Shume

Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

    Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

Nuk ka më qetësi mes Miralem Pjanic dhe skuadrës së Romës. Mesfushori boshnjak, i cili pritet të zyrtarizojë transferimin e tij te kampionët e Juventusit, nuk ka dashur aspak të

Lexo me Shume

“Dueli” i vëllezërve Xhaka! Ja dedikimi i Granitit për Taulantin, një ditë para ndeshjes

    “Dueli” i vëllezërve Xhaka! Ja dedikimi i Granitit për Taulantin, një ditë para ndeshjes

Kur u hodh shorti i “France 2016”, përveç ndeshjes Shqipëri-Zvicër, e cila do të ishte e dyta që do të luhej në kampionatin evropian, ajo që bëri më shumë përshtypje

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – ‘Plas’ dhuna në Marsejë. Huliganët anglezë ndalohen nga policia

(Foto) Euro 2016 – ‘Plas’ dhuna në Marsejë. Huliganët anglezë ndalohen nga policia

Ende pa nisur zyrtarisht Kampionati Europian në Francë, dhuna e tifozerive të ndryshme ka krijuar jo pak rrëmujë! Për të dytën mbrëmje radhazi, përplasjet mes huliganëve anglezë, rusë e francezë

Lexo me Shume

(Video) Euro 2016 – Kombëtarja shqiptare, ‘live’ në faqen e UEFA EURO në Facebook

  (Video) Euro 2016 – Kombëtarja shqiptare, ‘live’ në faqen e UEFA EURO në Facebook

Tashmë nuk është më një ëndërr! Për rreth 2 orë nis ndeshja hapëse e Euro 2016 dhe Shqipëria do të

Lexo me Shume

Revoltohet Antonio Conte. Nainggolan ‘zbulon’ kontaktet mes tyre

  Revoltohet Antonio Conte. Nainggolan ‘zbulon’ kontaktet mes tyre

Trajneri i kombëtares italiane Antonio Conte, i cili është në prag të ndeshjes së parë për Euro 2016 kundër Belgjikës,

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimoviç blen shtëpi në Manchester

  Zlatan Ibrahimoviç blen shtëpi në Manchester

Cila do të jetë skuadra e radhës e Zlatan Ibrahimoviç? Sipas informacioneve që vijnë nga “Proto Group Ltd”, shoqëri që

Lexo me Shume

Pagat e trajnerëve të përfaqësueseve që janë pjesë e Kampionatit Europian, ja ku pozicionohet De Biasi

  Pagat e trajnerëve të përfaqësueseve që janë pjesë e Kampionatit Europian, ja ku pozicionohet De Biasi

Teksa të gjithë janë në pritje të nisjes së Kampionatit Europian të futbollit, një listë e cila ka treguar rrogat

Lexo me Shume

Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

  Milan – Nëse kinezët marrin drejtimin, Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri

Është një periudhë “e nxehtë” kjo për ekipin e Milanit, që nga java në javë kërkon të gjejë njerëzit e

Lexo me Shume

Leicester City, shokët e skuadrës i luten Vardy-t të mos largohet

  Leicester City, shokët e skuadrës i luten Vardy-t të mos largohet

A do të pranojë Jamie Vardy ofertën e Arsenalit? Shokët e tij të skuadrës së Leicester, kampionë të Anglisë, po

Lexo me Shume

Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

  Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

Nuk i ka ardhur ende fundi historisë së konfliktit mes Jose Mourinho-s dhe ish-mjekes së stafit të ekipit të Chelsea-t,

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Skënderbeu përjashtohet për 1 vit nga kupat e Europës. Çështja do të çohet në KAS

  (Ekskluzive) Skënderbeu përjashtohet për 1 vit nga kupat e Europës. Çështja do të çohet në KAS

Lajme jo të mira vijnë nga Gjeneva për ‘superkampionët’ e Skënderbeut, të cilët vetëm pak javë më parë fituan titullin

Lexo me Shume

“Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

  “Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

Sigurisht që nuk ka qenë kjo mënyra më e mirë e nisjes së ditës për tifozët e Interit, të cilët

Lexo me Shume

Kombëtarja shqiptare arrin në Francë

  Kombëtarja shqiptare arrin në Francë

Paraditen e sotme, përpara mbërritjes së ekipit në Francë, kryeministri Rama ka takuar grupin përfaqësues duke u dhënë motivim lojtarëve

Lexo me Shume

“Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

  “Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

Historia e 18-vjeçares siriane Yusra Mardini është vërtet rrëqethëse! E rritur në Damask, vetëm një vit pasi iu desh të

Lexo me Shume

“Copa America 2016”, lojtarët kyç mungojnë në 100-vjetorin e kampionatit

  “Copa America 2016”, lojtarët kyç mungojnë në 100-vjetorin e kampionatit

16 ekipe do të konkurrojnë në 100-vjetorin e kampionatit më të vjetër të futbollit, organizuar nga Shtetet e Bashkuara të

Lexo me Shume

Çmimi i Madh i Katalunjës – Valentino Rossi i papërmbajtshëm

  Çmimi i Madh i Katalunjës – Valentino Rossi i papërmbajtshëm

“Është një nga sukseset më të bukur të karrierës sime dhe dua t’ja dedikoj kujtimit të Salom dhe familjes së

Lexo me Shume