Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

    Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

Ishin të shumtë zërat që qarkullonin prej javësh, që thonin se destinacioni i ardhshëm i Zlatan Ibrahimovic do të ishte Manchester-i. Por pavarësisht tyre, tifozëve të futbollistëve ju desh të

Lexo me Shume

Akordi Conmebol-UEFA: Kili do të ndeshet me fituesen e Euro 2016

    Akordi Conmebol-UEFA: Kili do të ndeshet me fituesen e Euro 2016

Kili, i saposhpallur kampioni i Kupës së Amerikës në njëqindvjeçarin e saj, do të përballet me fituesin e Kampionatit Europian që po zhvillohet në Francë, për të nxjerrë kështu Kombëtaren

Lexo me Shume

Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

    Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

Lajme aspak të mira vijnë për Kombëtaren Italiane në prag të përballjes me Gjermaninë, e vlefshme për fazën çerekfinale të Euro 2016, e cila do të luhet mbrëmjen e së

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ja renditja e çerekfinalistëve, sipas mundësive për të triumfuar

Euro 2016 – Ja renditja e çerekfinalistëve, sipas mundësive për të triumfuar

Tashmë jemi gati për të shijuar fazën e çerekfinaleve të Euro 2016 dhe janë vetëm 8 skuadrat që kanë mbetur për të luftuar për kupën. Në këtë grup skuadrash janë

Lexo me Shume

Shqipëria në Kampionatin Botëror, Duka: I kam frikë të gjitha skuadrat

    Shqipëria në Kampionatin Botëror, Duka: I kam frikë të gjitha skuadrat

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Armando Duka, tha në emisionin “Opinion” se i frikësohet të gjitha përballjeve të Shqipërisë në Kampionatin Botëror, ku ajo do të përballet me Spanjën, Italinë,

Lexo me Shume

Armando Duka për Gianni De Biasin: Është profesionist, tashmë jam 100% i bindur! Do vazhdojë të qëndrojë

    Armando Duka për Gianni De Biasin: Është profesionist, tashmë jam 100% i bindur! Do vazhdojë të qëndrojë

Pak ditë pas kthimit të Kombëtares në Shqipëri, i ftuar në “Opinion”, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka folur për emcionet e “Euro 2016”, lojtarët dhe raportin

Lexo me Shume

Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

    Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

Ende nuk ka një lajm zyrtar, ama mund të thuhet se trajneri i ri i Milan-it për sezonin e ardhshëm do të jetë Vincenzo Montella. Mëngjesin e sotëm, Adriano Galliani

Lexo me Shume

Itali-Spanjë, nuk do ta besoni se çfarë ka bërë djali i madh i Pique-s pas humbjes

Itali-Spanjë, nuk do ta besoni se çfarë ka bërë djali i madh i Pique-s pas humbjes

Këngëtarja Shakira së bashku me dy djemtë e saj kanë qenë në stadium pasditen e djeshme për të parë performancën e babi Gerard Pique, skuadra e të cilit u skualifikua

Lexo me Shume

Euro 2016 – Angli e Spanjë, mediat ‘shpërthejnë’ kundër Kombëtareve

  Euro 2016 – Angli e Spanjë, mediat ‘shpërthejnë’ kundër Kombëtareve

Humbjet e djeshme për fazën e 1/8-ave të Euro 2016, njëra përballë Italisë me rezultatin 0-2 dhe tjetra përballë Islandës

Lexo me Shume

Euro 2016 – Përralla islandeze merr formë! Ja pse Kombëtarja e Islandës po shkëlqen

  Euro 2016 – Përralla islandeze merr formë! Ja pse Kombëtarja e Islandës po shkëlqen

Askush nuk do ta besonte para pak javësh që Kombëtarja e Islandës do të mund të arrinte në këtë fazë

Lexo me Shume

Kupa e Amerikës – tjetër dështim për Argjentinën. Messi lë Kombëtaren

  Kupa e Amerikës –  tjetër dështim për Argjentinën. Messi lë Kombëtaren

Rezultoi një makth për Kombëtaren e Argjentinës ndeshja e djeshme përballë Kilit. 3 finale të humbura në 3 vite! Ishte

Lexo me Shume

Euro 2016 – Joachim Low: Itali apo Spanjë? Gjumin do ta bëj të qetë

  Euro 2016 – Joachim Low: Itali apo Spanjë? Gjumin do ta bëj të qetë

Trajneri i Kombëtares Gjermane, Joachim Low shprehet se nuk ka ndërmend të kalojë netë pa gjumë për arsye se kundërshtari

Lexo me Shume

Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

  Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

Përballja e djeshme mes Kroacisë dhe Portugalisë e vlefshme për fazën 1/8 të Euro 2016 ishte një prej më të

Lexo me Shume

BBC: Shqipëria mirëpret me festë heronjtë e EURO 2016

  BBC: Shqipëria mirëpret me festë heronjtë e EURO 2016

Një tapet i kuq, një autobus i hapur, çmime për lojtarët, 1 milion euro bonus për skuadrën dhe emrat e

Lexo me Shume

Euro 2016 – Turqit ‘tërbohen’ me italianët: “Bojkotoni picën!”

  Euro 2016 – Turqit ‘tërbohen’ me italianët: “Bojkotoni picën!”

Ka lënë një shijë shumë të hidhur në Turqi humbja e Kombëtares Italiane kundër Irlandës, rezultat i cili e përjashtoi

Lexo me Shume

Lorik Cana falënderon lojtarët dhe mbështetësit e Kombëtares

Lorik Cana falënderon lojtarët dhe mbështetësit e Kombëtares

Shqipëria sot është skualifikuar përfundimisht nga Kampionati Europian. Lojtarët dhe të gjithë shqiptarët shpresuan të qëndronin më gjatë në Francë,

Lexo me Shume

Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

  Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

Spanja vazhdon të konsiderohet si një nga favoritet e mëdha të Euro 2016, edhe pse në 3 paraqitjet e para

Lexo me Shume

Euro 2016 – Alarm për bombë në Lille, para ndeshjes Itali-Irlandë

  Euro 2016 – Alarm për bombë në Lille, para ndeshjes Itali-Irlandë

Momente frike në Lille, në qytetin ku sonte në mbrëmje do të luhet ndeshja Itali-Irlandë e grupit E të Euro

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – Gafa e UEFA-s: Shqipëria zbret në fushë sot në orën 18:00

  (Foto) Euro 2016 – Gafa e UEFA-s: Shqipëria zbret në fushë sot në orën 18:00

Ndërkohë që në prag të ndeshjeve të sotme, të fundit për fazën e grupeve të Euro 2016, të gjithë shqiptarët

Lexo me Shume

Llogaritë vazhdojnë! Ja cilat rezultate na kualifikojnë…

  Llogaritë vazhdojnë! Ja cilat rezultate na kualifikojnë…

Nuk rezultoi një mbrëmje e kënaqshme ajo e djeshmja e Euro 2016, për Kombëtaren Shqiptare. Pritshmëritë ishin të mëdha përsa

Lexo me Shume

“Euro 2016”, UEFA dënon Shqipërinë

  “Euro 2016”, UEFA dënon Shqipërinë

Ndëshkimi i parë për Kombëtaren Shqiptare gjatë pjesëmarrjes në Kampionatin Europian është dhënë. Shqipëria është dënuar me 20 mijë euro

Lexo me Shume