Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Arjen Robben mbyll sezonin (Foto)

    Arjen Robben mbyll sezonin (Foto)

Mesfushori i Bayernit të Mynihut Arjen Robben mesa duket nuk do të mundet ta ndihmojë skuadrën e tij në fazen përfundimtare të sezonit Është e pabesueshme se si ajo që

Lexo me Shume

Europa League – Jurgen Klopp: Rasti i golit, i vetmi gabim që bëmë, por lufta nuk ka mbaruar

    Europa League – Jurgen Klopp: Rasti i golit, i vetmi gabim që bëmë, por lufta nuk ka mbaruar

Ka rezultuar një mbrëmje e pafat ajo e djeshma për Jurgen Klopp dhe ekipin e tij të Liverpool, të cilët vetëm pak sekonda para fundit të ndeshjes e panë veten

Lexo me Shume

Valentino Rossi ia dhuron kupën e fituar një fëmije të sëmurë me kancer

    Valentino Rossi ia dhuron kupën e fituar një fëmije të sëmurë me kancer

Valentino Rossi me këtë gjest tregon që është kampion i vërtetë jo vetëm në gara, po edhe jashtë tyre. Fituesi i 9 kampionateve të Moto GP u ka dhuruar buzëqeshje

Lexo me Shume

Mançini e pranon: Interi në këtë gjendje edhe për fajin tim

    Mançini e pranon: Interi në këtë gjendje edhe për fajin tim

Trajneri Roberto Mançini e pranon se një pjesë e fajit për sezonin e dobët të skuadrës së Interit i përket atij. 3 javë nga fundi i kampionatit, skuadra renditet e

Lexo me Shume

Alibaba apo Whampoa? Kinezët “pushtojnë” Milanin

    Alibaba apo Whampoa? Kinezët “pushtojnë” Milanin

Sipas informacioneve të fundit, sipërmarrësi kinez Jack Ma ka ofruar 500 milionë euro për të blerë 70% të aksioneve të Milanit, me qëllim marrjen e të gjithë klubit pas një

Lexo me Shume

Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

    Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

Përballja e djeshme mes Manchester  City dhe Real Madrid, e vlefshme për fazën gjysmëfinale të Uefa Champions League, tregoi edhe një herë se Gareth Bale, uellsiani “100 milionësh”, nuk mund

Lexo me Shume

Cristiano Ronaldo nuk luan ndaj Manchester City-t

    Cristiano Ronaldo nuk luan ndaj Manchester City-t

Sonte luhet gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Manchester City-t dhe Realit të Madridit. Një lajm i keq vjen për të gjithë tifizët madrilenë: lojtari kryesor i tyre nuk

Lexo me Shume

FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

    FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

E pabesueshme, por e vërtetë! Pas shumë muajsh procesesh, Komisioni i Etikës i FIFA-s hedh poshtë akuzat më të rënda të bëra drejt ish-kreut të UEFA-s, Michel Platini. Kështu pra,

Lexo me Shume

Maradona sulmon: Juventus bën 2 gjuajtje në portë, shënon 4 gola

  Maradona sulmon: Juventus bën 2 gjuajtje në portë, shënon 4 gola

Fitorja e titullit të pestë radhazi nga ana e ekipit të Juventusit ka bërë jehonë në mbarë Europën dhe jo

Lexo me Shume

Abdurrahman Roza Haxhiu, një nga dëshmorët më të spikatur të fushës së blertë shqiptare

  Abdurrahman Roza Haxhiu, një nga dëshmorët më të spikatur të fushës së blertë shqiptare

Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu, siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës, në lagjen “Kongresi i

Lexo me Shume

Roma – Napoli 1-0. Juventusi, kampion për të 5-in vit radhazi

  Roma – Napoli 1-0. Juventusi, kampion për të 5-in vit radhazi

Skuadra e Massimiliano Allegrit shpallet kampione e Italisë për të pestin vit radhazi. Falë fitores së ekipit të Romës kundër

Lexo me Shume

Nelson Dida: Dua të bëhem trajner i Milanit

  Nelson Dida: Dua të bëhem trajner i Milanit

Ish-portieri i skuadrës së Milanit, Nelson Dida, po mendon seriozisht të ndërmarrë rrugën e karrierës si trajner. Këtë gjë e

Lexo me Shume

Moto GP – Vale Rossi, “mbret” i Spanjës

  Moto GP – Vale Rossi, “mbret” i Spanjës

“U kënaqa jashtëzakonisht shumë duke qëndruar mes tyre në podium”, – këto kanë qenë fjalët e para të italianit Valentino

Lexo me Shume

Mourinho në krye të Manchester United! Marrëveshja në prag zyrtarizimi

  Mourinho në krye të Manchester United! Marrëveshja në prag zyrtarizimi

Jose Mourinho ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e Manchester United për të marrë drejtimin e skuadrës duke filluar nga sezoni

Lexo me Shume

“Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

  “Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

Federata Shqiptare e Futbollit së bashku me trajnerin e kuqezinjve kanë publikuar axhendën e Kombëtares Shqiptare gjatë periudhës së përgatitjeve dhe

Lexo me Shume

Michael Jordan: Tiger Woods duhet të heqë dorë nga golfi

  Michael Jordan: Tiger Woods duhet të heqë dorë nga golfi

Ish-basketbollisti i famshëm Michael Jordan ka folur rreth jetës së mikut të tij, Tiger Woods, duke thënë se 14 herë

Lexo me Shume

Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

  Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

Xhudistja e njohur kosovare, Majlinda Kelmendi ka arritur sërish të triumfojë dhe të shpallet fituese në Kampionatin Europian të xhudos,

Lexo me Shume

Rei Manaj i shpreh dashurinë Interit

  Rei Manaj i shpreh dashurinë Interit

Fitorja e Interit kundër Juventusit në finalen e Kupës së Italisë për të rinj javën e kaluar, pa si protagonist

Lexo me Shume

Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

  Sepp Blatter: Largimi nga FIFA më bëri të vuaj! Ndërgjegjen e kam të pastër

“Në fillim, largimi nga FIFA më ka bërë të vuaj, ama sot jo më!”  – ka deklaruar ish presidenti i

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike 2016 – ndizet pishtari që do të përshkojë 19.700 km

  Lojërat Olimpike 2016 – ndizet pishtari që do të përshkojë 19.700 km

Në qytetin antik të Olimpit është kryer rituali i ndezjes së pishtarit, i cili do të përshkojë gjysmën e botës para

Lexo me Shume

Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

  Vdes tifozi më i zjarrtë i Leicester City, fitoret e ekipit po e mbanin gjallë

Edhe pse kishte lindur në Adelaide të Australisë, Tony Skeffington që prej fëmijërisë ka qenë tifozi më i zjarrtë i

Lexo me Shume