Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Shqipëria mposhtet në Elbasan, goli i Rosted i jep fitore Norvegjisë!

    Shqipëria mposhtet në Elbasan, goli i Rosted i jep fitore Norvegjisë!

Pasditen e sotme është luajtur ndeshja Shqipëri-Norvegji në “Elbasan Arena”. Ky takim është mbyllur me fitoren e skuadrës norvegjeze me rezultatin 1 me 0 falë golit të Rosted në minutën

Lexo me Shume

Propozim gjatë ndeshjes Shqipëri-Norvegji: Ja përgjigja e vajzës ndaj tifozit!

    Propozim gjatë ndeshjes Shqipëri-Norvegji: Ja përgjigja e vajzës ndaj tifozit!

Një ngjarje e këndshme ka ndodhur ditën e sotme, gjatë pushimit të ndeshjes Norvegji-Shqipëri. Siç raporton Balkanweb, në pankina vareshin 3 banderola: “A je gati”, “Mendohu mirë”, “Shihemi në dasmë”.

Lexo me Shume

Fiorentina kërkon që Astori të mos hiqet nga lojrat e FIFA 18. Ja çfarë vendos kompania

    Fiorentina kërkon që Astori të mos hiqet nga lojrat e FIFA 18. Ja çfarë vendos kompania

Pasi Davide Astori humbi jetën pak kohë më parë, disa lojtarë të Fiorentinës dhe pjestarë të Electronic Arts kanë tentuar të shesin kartën e Astorit, duke menduar se ai do

Lexo me Shume

Balotelli sulmon ashpër PSG: “Janë si Guingamp, kanë lojtarë të mëdhenj por nuk është një ekip”

    Balotelli sulmon ashpër PSG: “Janë si Guingamp, kanë lojtarë të mëdhenj por nuk është një ekip”

Në një intervistë për “Telefoot” Mario Ballotelli është treguar i drejtpërdrejtë dhe ka sulmuar PSG-në pas humbjes së ekipit të tij Nisës me shifrat 1-2. “PSG është si Guingamp, dhe

Lexo me Shume

(Foto) Ylli i Real Madrid, baba për herë të tretë. Vjen në jetë Alejandro…

    (Foto) Ylli i Real Madrid, baba për herë të tretë. Vjen në jetë Alejandro…

Ai ka fituar gjithçka gjatë karrierës së tij si mbrojtës i Real Madridit dhe i kombëtares së Spanjës me të cilën ka arritur prezencën e 150-të në miqësoren e luajtur

Lexo me Shume

Miqësorja Shqipëri- Norvegji, zbulohet formacioni i Panuccit

    Miqësorja Shqipëri- Norvegji, zbulohet formacioni i Panuccit

Pasditen e sotme në orën 19:00 ndo të luhet ndeshja miqësore Shqipëri- Norvegji. Panucci ka zbuluar formacionin e Shqipërisë ku do të aplikojë skemën 4-3-3 dhe Roshin e Grezdan do

Lexo me Shume

Video rrëfimi emocionues i Lazios për Strakoshën: “Rënia nuk është dobësi por një shtytje për tu ringritur”

    Video rrëfimi emocionues i Lazios për Strakoshën: “Rënia nuk është dobësi por një shtytje për tu ringritur”

Thomas Strakosha nuk është një emër i padëgjuar për ne, është pikërisht ai: portieri me origjinë shqiptare i skuadrës së Lazios në Itali. Strakosha ka bërë një mini dokumentar për

Lexo me Shume

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngoo dënohet për shpërndarje droge

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngoo dënohet për shpërndarje droge

Sulmuesi i ekipit të Tiranës, Majkëll Ngoo është dënuar nga gjykata angleze pasi është akuzuar për shitje droge. Bëhet fjalë për një ngjarje të vitit 2006 ku Ngoo bashkë me

Lexo me Shume

Tjetër skandal dopingu në peshëngritje! Evangjeli Veli u skualifikua nga Kampionati Europian

  Tjetër skandal dopingu në peshëngritje! Evangjeli Veli u skualifikua nga Kampionati Europian

Sporti i peshëngritjes në vendin tonë është goditur sërish nga një tjetër skandal dopingu. Pas Romela Begajt së fundmi edhe

Lexo me Shume

Pas një sherri në stërvitje, sulmohet me thikë tranjeri i Tiranës

  Pas një sherri në stërvitje, sulmohet me thikë tranjeri i Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak ccastesh në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”. Migen Memeli tranjeri i 17-vjeccarëve është

Lexo me Shume

“Nuk kanë b*thë të bëjnë zgjedhje…” – Trajneri Panucci ka një mesazh për ata që refuzuan Shqipërinë dhe për Ansi Agollin.

  “Nuk kanë b*thë të bëjnë zgjedhje…” – Trajneri Panucci ka një mesazh për ata që refuzuan Shqipërinë dhe për Ansi Agollin.

Tranjeri i kombëtares kuqezi ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka folur për disa detaje në prag të

Lexo me Shume

Urdhër-arrestin për futbollistin e Vllaznisë, tjetërsoi pronat në Lezhë!

Urdhër-arrestin për futbollistin e Vllaznisë, tjetërsoi pronat në Lezhë!

Lista e 23 emrave të skandalit të  tjetërsimit të pronave në bregdetin e Lezhës përfshin edhe emrin e futbollistit të

Lexo me Shume

Champions Leauge/ Hidhet shorti, ja cilat janë super “Derbyt” që do të na dhurojnë emocione

  Champions Leauge/ Hidhet shorti, ja cilat janë super “Derbyt” që do të na dhurojnë emocione

Në Noyn të Zvicrës është hedhur shorti i “Champions League” ku 8 skuadra kanë mësuar kundërshtarin për fazën e çerekfinaleve

Lexo me Shume

Talenti Manuel Gaxhja, i pari shqiptar pjesëmarrës në kompeticionin e famshëm ndërkombëtar të Arteve të Përziera Marciale

  Talenti Manuel Gaxhja, i pari shqiptar pjesëmarrës në kompeticionin e famshëm ndërkombëtar të Arteve të Përziera Marciale

Një ndër sportet më të veçanta është edhe ai i Bellator 196 e cili ka të bëjë me artet e

Lexo me Shume

“Nuk jam shqiptar, jam shqiptar i Kosovës.” – Talenti nga Zvicra tregon pse zgjodhi Kombëtaren e Kosovës dhe jo të Shqipërisë…

  “Nuk jam shqiptar, jam shqiptar i Kosovës.” – Talenti nga Zvicra tregon pse zgjodhi Kombëtaren e Kosovës dhe jo të Shqipërisë…

Një nga talentet e rinj, i rritur dhe i formuar në Zvicër, i cili deri më tani ishte pjesë e

Lexo me Shume

E rrallë në Turqi! Ish-futbollisti i Inter-it rrezikon 2 vite burgim pasi ofendoi arbitrin-polic…

E rrallë në Turqi! Ish-futbollisti i Inter-it rrezikon 2 vite burgim pasi ofendoi arbitrin-polic…

E rrallë po aq sa e pabesueshme ngarja që na vjen nga Turqia, e përcjellë nga agjencia “Anadolu”. Ish-futbollisti i

Lexo me Shume

Bashkim Fino i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, arsyeja përzgjedhja e Armand Dukës si president i FSHF-së

  Bashkim Fino i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, arsyeja përzgjedhja e Armand Dukës si president i FSHF-së

Zgjedhjet e zhvilluara pak javë më parë për Presidentin e Federatës së Futbollit janë mbyllur me fitoren Armand Dukës i

Lexo me Shume

Rastësi e “frikshme” në Firenze. Astori “prezent” në golin e vetëm të ndeshjes Fiorentina-Benevento…

  Rastësi e “frikshme” në Firenze. Astori “prezent” në golin e vetëm të ndeshjes Fiorentina-Benevento…

Tifozët e Fiorentinës bënë homazhet e fundit për kapitenin Davide Astori i cili humbi jetën në dhomën e hotelit një

Lexo me Shume

Festë e madhe në shtëpinë e Messi-t: Futbollisti bëhet baba për herë të tretë!

  Festë e madhe në shtëpinë e Messi-t: Futbollisti bëhet baba për herë të tretë!

Pati një mungesë të Lionel Messit gjatë mesit të javës në Superkupën spanjolle dhe tashmë e kuptuam përse: ai ka

Lexo me Shume

Vllaznia mposht Tiranën me rezultatin e thellë 6 me 1!

  Vllaznia mposht Tiranën me rezultatin e thellë 6 me 1!

Ditën e sotme është luajtuar ndeshja finale për kampionatin e futbollit të femrave në Elbasan, ku Vllaznia ka mundur thellësisht

Lexo me Shume

Përfundon autopsia e kapitenit e Fiorentinës: Ndërroi jetë nga një atak kardiak!

  Përfundon autopsia e kapitenit e Fiorentinës: Ndërroi jetë nga një atak kardiak!

Menjëherë pas lajmit tragjik të ndarjes nga jeta të kapitenit të skudrës së Fiorentinës, autoritetet kanë marrë masat e duhura

Lexo me Shume