Blitz | Kliko dhe Informohu

Sporti

Flet Neymar pas skualifikimit të Brazilit: “Nuk di nëse do luaj më futboll!”

    Flet Neymar pas skualifikimit të Brazilit: “Nuk di nëse do luaj më futboll!”

Neymar zgjodhi të heshtë mbrëmë pas eliminimit që Brazili pësoi në Botëror në çerekfinalen kundër Belgjikës, por sot, 26-vjeçari me anë të rrjeteve sociale ka shprehur trishtimin e tij që

Lexo me Shume

Xherdan Shaqiri tek Manchester United? Ja sa është i gatshëm të paguajë Jose Mourinho

    Xherdan Shaqiri tek Manchester United? Ja sa është i gatshëm të paguajë Jose Mourinho

Xherdan Shaqiri ka patur një paraqitje të shkëlqyer me Zvicrën në Kupën e Botës. Duket se ofertat tani për të janë të mëdha dhe Manchester United është gati të futet

Lexo me Shume

Luciano Moggi i sigurt: “Cristiano Ronaldo ka nënshkruar tashmë me Juventusin”

    Luciano Moggi i sigurt: “Cristiano Ronaldo ka nënshkruar tashmë me Juventusin”

“Cristiano Ronaldo ka nënshkruar tashmë për Juventusin dhe ka bërë edhe vizitat në Mynih.” Kjo është bindja e Luciano Moggi-t, ish-menaxherit të Juventusit, i cili në Twitter shkruan me siguri

Lexo me Shume

Trajneri anglez sulmon Xherdan Shaqirin: “Ai është turpi i ekipit, di vetëm të tundet”

    Trajneri anglez sulmon Xherdan Shaqirin: “Ai është turpi i ekipit, di vetëm të tundet”

Pas ndeshjes mes Sudeisë dhe Zvicrës, e cila përfundoi me rezultatin 1:0, trajneri i ekipit për femra të Anglisë Phil Neville ka sulmuar Xherdan Shaqirin. Ai e ka quajtur turp

Lexo me Shume

Boateng rikthehet në Itali, por vëmendja e tifozëve do të jetë tek një tjetër detaj “hot”

    Boateng rikthehet në Itali, por vëmendja e tifozëve do të jetë tek një tjetër detaj “hot”

Kevin Prince Boateng duket se është vetëm një hap larg rikthimit në Seria A. Sassuolo është shumë afër marrvëshjes me ish-mesfushorin e Milanit me të cilin tashmë duket se tashmë

Lexo me Shume

Dhoma e zhveshjes së skudrës Japoneze pas ndeshjes do t’ju lërë thjesht pa fjalë

    Dhoma e zhveshjes së skudrës Japoneze pas ndeshjes do t’ju lërë thjesht pa fjalë

Mbrëmë ndeshja midis Belgjikës dhe Japonisë në Botëror ka qenë mjaft dramatike dhe emocionuese në të njëjtën kohë e sidomos për Japonezët. Të dyja skuadrat bën një lojë mjaft dinjotoze.

Lexo me Shume

Pas kualifikimit të Rusisë në çerekfinale, gazetari i njohur mban premtimin: Vesh fustan në emisionin e tij

Pas kualifikimit të Rusisë në çerekfinale, gazetari i njohur mban premtimin: Vesh fustan në emisionin e tij

Fitorja e Rusisë kundër Spanjës në Kampionatin Botëror ka gëzuar të gjithë tifozët. Por gazetari i njohur rus ka bërë një premtim para ndeshjes. Nëse Rusia do të kualifikohej në

Lexo me Shume

Pas eleminimit nga Kampionati Botëror flet trajneri i Japonisë: “Jam i shkatërruar!”

    Pas eleminimit nga Kampionati Botëror flet trajneri i Japonisë: “Jam i shkatërruar!”

Tekniku i Japonisë, Akira Nishino ka pranuar se ai ndjehet “i shkatërruar” nga disfata 3-2 ndaj Belgjikës. Japonezët po udhëhiqnin 2-0 në pjesën e dytë dhe u duk se do

Lexo me Shume

Përhapi lajmin për vdekjen e Maradonës, legjenda e futbollit dhuron 8500€ për këdo që gjen gazetarin…

  Përhapi lajmin për vdekjen e Maradonës, legjenda e futbollit dhuron 8500€ për këdo që gjen gazetarin…

Pavarësisht lajmeve që kanë qarkulluar së fundmi, Diego Maradona është më gjallë se kurrë dhe këtë e ka thënë vetë

Lexo me Shume

Serbia dënohet përsëri nga FIFA, këtë herë bashkë me Rusinë

  Serbia dënohet përsëri nga FIFA, këtë herë bashkë me Rusinë

Organi qeverisës i futbollit botëror (FIFA) ka gjobitur Federatën e Rusisë dhe të Serbisë, pasi tifozët e këtyre kombëtareve kanë

Lexo me Shume

“Të fala nga Koreja!”-Humbja e Gjermanisë, meme-t dhe zhgënjimi i personazheve shqiptarë tifozë të ekipit

  “Të fala nga Koreja!”-Humbja e Gjermanisë, meme-t dhe zhgënjimi i personazheve shqiptarë tifozë të ekipit

Ditën e djeshme Gjermania u përballë në fushë me Korenë e Jugut një ndeshje kjo e cila ka patur një

Lexo me Shume

Kërcënohet me jetë portieri i Argjentinës!

  Kërcënohet me jetë portieri i Argjentinës!

Ndeshja me Kroacinë, jo vetëm që i kushtoi 3 gola, por edhe kërcënime  e mesazhe të shumta dashakeqëse portierit të

Lexo me Shume

Xhemaili feston me “L” pas golit në botëror, ish-bashkëshortja Erjona Sulejmani zbulon kuptimin

  Xhemaili feston me “L” pas golit në botëror, ish-bashkëshortja Erjona Sulejmani zbulon kuptimin

Mbrëmë Zvicra ishte përballë Costa Rikës në ndeshjet për kupën e botës dhe ndeshja përfundoi me një rezultat   2-2 ku 

Lexo me Shume

UEFA jep vendimin për Milan! Ja çfarë u vendos…

  UEFA jep vendimin për Milan! Ja çfarë u vendos…

Milan dënohet me dy vite përjashtim nga Kupat e Europës. Ky është verdikti i dhënë nga UEFA, pas shqyrtimit të

Lexo me Shume

(Video) Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Maradonës pas fitores së Argjentinës

  (Video) Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Maradonës pas fitores së Argjentinës

Ndeshja mes Argjentinës dhe Nigerisë mbrëmjen e djeshme ishte mjaft emocionuese. I pranishëm në stadium ishte edhe legjenda e futbollit

Lexo me Shume

“Rusi 2018”, Egjipt – Komentatori i ndeshjes humb jetën si pasojë e infarktit, menjëherë pas golit të Arabisë Saudite

  “Rusi 2018”, Egjipt – Komentatori i ndeshjes humb jetën si pasojë e infarktit, menjëherë pas golit të Arabisë Saudite

Futbolli egjiptian është në zi pasi komentatori sportiv Abdel Rahim Mohamed humbi jetën nga një atak në zemër, pas disfatës

Lexo me Shume

Gjithçka për kombëtaren! Tifozët iranianë nuk e lënë Cristiano Ronaldon të flejë gjumë…

  Gjithçka për kombëtaren! Tifozët iranianë nuk e lënë Cristiano Ronaldon të flejë gjumë…

Kombëtarja e Iranit do të përballet me një test shumë të vështirë ditën e sotme për të dalë nga grupi

Lexo me Shume

FIFA hap hetim për Lichtsteiner, bëri shqiponjën në mbështetje të Xhakës dhe Shaqirit

  FIFA hap hetim për Lichtsteiner, bëri shqiponjën në mbështetje të Xhakës dhe Shaqirit

Zvicra ka lënë pas një fitore të bujshme me Serbinë e cila prej ditësh vazhdon të jetë protagoniste e lajmeve.

Lexo me Shume

Thiago Silva u mërzit jashtëzakonisht shumë nga Neymar dhe s’mund të qëndronte pa e thënë publikisht 

  Thiago Silva u mërzit jashtëzakonisht shumë nga Neymar dhe s’mund të qëndronte pa e thënë publikisht 

Kapiteni i Brazilit, Thiago Silva thotë se ai ishte “i pikëlluar” nga qëndrimi i Neymar gjatë gjysmës së dytë të

Lexo me Shume

Gjesti i shqiponjës: FIFA nis hetimet për ndëshkim disiplinor ndaj Shaqirit dhe Xhakës!

  Gjesti i shqiponjës: FIFA nis hetimet për ndëshkim disiplinor ndaj Shaqirit dhe Xhakës!

Ndonëse në Shqipëri e Kosovë, gjestet patriotike të dy lojëtarve shqiptarë të Zvicrës u përcollën me mjaft entuziasëm, e gjithë

Lexo me Shume

(Video) Plas sherri pas ndeshjes mes tranjerit të Suedisë dhe menaxherit të Gjermanisë

  (Video) Plas sherri pas ndeshjes mes tranjerit të Suedisë dhe menaxherit të Gjermanisë

Një sherr ka ndodhur pas fitores së Gjermanisë në përballjen me Suedinë në minutën e fundit të shtesës. Ekipi Gjerman

Lexo me Shume