Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Një tjetër fitore për Florian Markun, mposht rumunin në raund të dytë

Një tjetër fitore për Florian Markun, mposht rumunin në raund të dytë
October 06
08:02 2018

Një tjetër fitore për Florian Markun në MMA (Mixed Martial Arts). Kësaj rradhe ‘luftëtari’ shqiptar  ka arritur të mposhtë  rumunin  Vranceanu Ion.  Ndeshja u zhvillua në sallën e sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj ku Marku vendosi diktatin ndaj romunit që në  raundin e parë .

Sipas ballkanweb, në raundin e dytë Marku  mposhti me knock out kundërshtarin e tij. Ai ka folur pas ndeshjes duke treguar se synimi i tij është të arrijë në UFC.

“Nuk pranoj humbje në shtëpinë time. Qëllimi është që të arrijë në UFC”, u shpreh Marku pas ndeshjes ku falenderoi edhe pjesmarrësit e shumtë që ishin në sallë për ta mbështetur./blitz.al

Komento
Shperndaje