Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Neuer rinovon deri në 2021-shin (Foto)

Neuer rinovon deri në 2021-shin (Foto)
April 21
10:12 2016

Portieri i Bayernit të Mynihut, Manuel Neuer, ka rinovuar kontratën edhe për 5 vite të tjera, deri në vitin 2021. Një rinovim shumë i rëndësishëm për lojtarin dhe skuadrën në momentin më deciziv të sezonit, ku Bayerni lufton për të tre titujt sezonalë: kampionatin, kupën e Gjermanisë dhe Champions League. Pas hedhjes së firmës, Neuer ka thënë: “Ambient i shkelqyer, luajmë për çdo titull. Nuk ishte vendim i vështirë”.

Shperndaje