Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ndeshja Rumani-Shqipëri, tifozi serb provokon mes shqiptarëve

Ndeshja Rumani-Shqipëri, tifozi serb provokon mes shqiptarëve
June 20
15:49 2016

Goli i parë i shënuar dje në përballjen me Rumaninë, do i ketë tërbuar serbët, referuar edhe gjestit të një tifozi serb ende pa nisur ndeshja, pa u arritur fitorja. E përditshmja serbe “Kurir” shkruan për një shtetas serb, i cili nuk ka ngurruar të provokojë në mes turmës me shqiptarë.

Pak përpara zhvillimit të ndeshjes Rumani-Shqipëri, tifozi serb i rrethuar nga shqiptarë ka bërë një selfie duke ngritur tri gishtat. Ky është një simbol i përdorur nga çetnikët që kryen masakrat në Srebrenicë. “Nema krsta bez tri prsta” e thënë në shqip “Nuk ka kryq pa tre gishtat”.

Etiketimet
Shperndaje