Blitz

 Breaking News

Ndeshja më e bukur në Shkup: Real Madrid fiton Kupën e Europës!

Ndeshja më e bukur në Shkup: Real Madrid fiton Kupën e Europës!
August 08
22:02 2017

Ka përfunduar ndeshja më e rëndësishme që është zhvilluar ndonjëherë në Shkup, ajo e Superkupës së Europës mes Real Madridit dhe Manchester United me rezultatin pozitiv për skuadrën e parë.

Që prej fillimit të ndeshjes, futbollistët e Real Madridit ishin tërësisht në avantazh me kundërshtarët duke shënuar një gol në pjesën e parë dhe një në të dytën. Kasemiro dhe Isko ishin lojëtarët të cilët shënuan dhe i dhuruan emocione tifozëfe spanjollë.

Kujtojmë se shumë shqiptarë udhëtuan drejt Shkupit sepse është një rast shumë i rrallë që këto dy super-skuadra të vijnë kaq pranë vendit tonë.

Share