Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Miqësorja Austri-Shqipëri, Kombëtarja pëson 2 gola në 12 minuta

Miqësorja Austri-Shqipëri, Kombëtarja pëson 2 gola në 12 minuta
March 26
17:31 2016

Brenda 12 minutave, Kombëtarja Shqiptare ka pësuar dy gola, konkretisht një në minutën e ‘6 nga Janko dhe i dyti në minutën e ’12 nga Harnik, për shkak të gabimeve në mbrojtje.

Me dy golat e parë, Austria, e cila merr pjesë për herë të dytë në Kampionatin Europian, e ka nisur mjaft mirë ndeshjen miqësore.

Kombëtarja shqiptare po luan në “Ernst Happel” ndeshjen e parë miqësore në kuadër të përgatitjeve për “Francë 2016”. Ndeshja miqësore e radhës për kuqezinjtë është ajo e 29 marsit me Luksemburgun.

 

Etiketimet
Shperndaje